Liga Mistrzów, puchar, Puchar Ligi Mistrzów, Allianz Arena

Dziesięć ostatnich finałów Ligi Mistrzów. Przeżyjmy to JESZCZE RAZ [WIDEO]

2014-05-22 14:40

Kiedy piłkarze Realu i Atletico Madryt wyjdą w sobotę na boisko, cały świat wstrzyma na moment oddech. Czy możemy przewidzieć, czego się spodziewać? Gdyby spojrzeć na ostatnie dziesięć finałów Ligi Mistrzów, to o emocje powinniśmy być spokojni. Gwizdek24.pl postanowił przypomnieć, jak wyglądały tamte mecze.

W ciągu dziesięciu ostatnich lat widzieliśmy wiele spotkań, które na trwałe zapisały się w historii futbolu. Obejrzeliśmy w sumie 30 goli. Jak łatwo policzyć, daje to średnią trzech bramek na finał. Nie mamy nic przeciwko temu, żeby drużyny z Madrytu ją podtrzymały. Nikt nie powiedział przy tym, że emocje muszą się skończyć po 90 minutach. Trzy z dziesięciu finałów kończyły się bowiem dogrywką i rzutami karnymi.

Wybraliśmy potencjalnych bohaterów finału Ligi Mistrzów. Oni mogą zrobić RÓŻNICĘ

Dziesięć ostatnich finałów Ligi Mistrzów:

Sezon 2012-2013
Bayern Monachium - Borussia Dortmund 2:1 (0:0)
Mandżukić 60, Robben 89 - Gundogan 68 (k)

Sezon 2011-2012
Chelsea Londyn – Bayern Monachium 1:1 po dogrywce (0:0, 1:1), karne 4:3
Drogba 88 - Mueller 83

Sezon 2010-2011
FC Barcelona – Manchester United 3:1 (1:1)
Pedro 27, Messi 54, Villa 69 – Rooney 34

Sezon 2009-2010
Bayern Monachium – Inter Mediolan 0:2 (0:1)
Milito 35, 70

Sezon 2008-2009
FC Barcelona – Manchester United 2:0 (1:0)

Carlos Alberto 39, Deco 71, Alejniczew 75

Finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, w którym zagrają Real Madryt i Atletico Madryt, odbędzie się w najbliższą sobotę. Początek meczu o godzinie 20:45. Gwizdek24.pl przeprowadzi relację NA ŻYWO z tego wydarzenia.