Robert Lewandowski, FC Barcelona

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

niesamowite

Historyczna chwila! Robert Lewandowski zrobił to już w pierwszym meczu Ligi Mistrzów w tym sezonie, niesamowite liczby

2023-09-19 22:01

Zanim jeszcze piłkarze Barcelony wyszli na murawę w meczu z Royal Antwerp w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów 2023/2024 można było spodziewać się, że mistrzowie Hiszpanii będą dominować. W pierwszej połowie wbili oni rywalom 3 gole, a autorem jednej z nich był Robert Lewandowski, dla którego jest to specjalny gol numer 100 w europejskich pucharach.

Przez lata Robert Lewandowski udowadniał, że zalicza się do grona najlepszych napastników na świecie, raz po raz wpisując się na listę strzelców, bijąc kolejne rekordy oraz zdobywając kolejne nagrody rywalizując z największymi gwiazdami futbolu na świecie. Wyczyny kapitana reprezentacji Polski pozwoliły mu się zapisać złotymi zgłoskami w historii futbolu i dziś dopisuje on kolejny rozdział, zdobywając gola w 1. kolejce Ligi Mistrzów w starciu z Royal Antwerp. Z pozoru normalny gol, dla Roberta Lewandowskiego ma jednak o wiele większe znaczenie. 

Jan Tomaszewski ostro o Lewandowskim!

W momencie, kiedy gol Roberta Lewandowskiego z 19. minuty został uznany przez sędziego, kapitan reprezentacji Polski mógł cieszyć się z trafienia numer 100 w europejskich pucharach na jego koncie. W samej Lidze Mistrzów Robert Lewandowski strzelał już 92 razy. 

Setny gol Roberta Lewandowskiego w europejskich pucharach! Kolejny wyczyn polskiego napastnika

Co oczywiste, w czasie swojej kariery Robert Lewandowski najwięcej bramek w europejskich pucharach strzelił w rozgrywkach Ligi Mistrzów, jednak tu do setki brakuje mu jeszcze kilku goli. W jego dorobku strzeleckim znajduje się: 

  • Liga Mistrzów: 92 gole, 112 meczów
  • Liga Europy: 2 gole, 8 meczów
  • Puchar UEFA: 1 gol, 8 meczów
  • Superpuchar Europy: 0 goli, 1 mecz
  • Kwalifikacje do Ligi Europy: 2 gole, 6 meczów
  • Kwalifikacje do Pucharu UEFA: 3 gole, 4 mecze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze