HIT Ligi Mistrzów w Madrycie. Rozpędzony Liverpool uderzy w Atletico!?

2020-02-17 21:30 Waldek Zawołowicz
Jurgen Klopp pierwszy raz powalczy o Klubowe Mistrzostwo Świata.
Autor: Press Focus Jurgen Klopp pierwszy raz powalczy o Klubowe Mistrzostwo Świata.

We wtorek wielki hit Ligi Mistrzów. W Madrycie na Estadio Metropolitano Atletico w 1/8 finału spotka się z niesamowicie silnym Liverpoolem. Obrońca trofeum poleciał do Hiszpanii w najsilniejszym składzie. Trener Juergen Klopp (52 l.) nie może się doczekać starcia z zawsze niewygodnym zespołem Diego Simeone (50 l.).

Będzie to wielki hit Ligi Mistrzów. Ekipa Diego Simeone nigdy nie była łatwym rywalem dla żadnej drużyny. Tak naprawdę nikt nie chciał trafić w losowaniu na ekipę z Madrytu. Tym razem w 1/8 finału Ligi Mistrzów na ekipę argentyńskiego trenera trafił będący w kosmicznej formie FC Liverpool.

Do Madrytu The Reds polecieli w 21. osobowym składzie. Nie zabrakło nikogo z podstawowego składu. W sobotę na Carrow Road ekipa trenera Juergena Kloppa pokonała Norwich City 1:0. Mecz nie był łatwy na zdecydowanego lidera Premier League. Dopiero w końcówce meczu w 78. minucie gola strzelił niezawodny Senegalczyk, Sadio Mane.

- Są pewne podobieństwa pod względem taktyki Norwich i Atletico. Ale ostatnie spotkanie było dobrym przygotowaniem do meczu w Madrycie. Atletico to zespół bardzo fizyczny, dobrze zorganizowany i dobrze radzący sobie w kontrataku. Mają także bardzo dużo indywidualności w zespole. Nie mogę się już doczekać tego wtorkowego spotkania.- powiedział niemiecki menedżer ekipy z Merceyside. Mecz na Estadio Metropolitano rozpocznie się o godz. 21. a hit Ligi Mistrzów sędziować będą Polacy, na czele z Szymonem Marciniakiem.

Najnowsze