Autor: AP PHOTO/LUCA BRUNO Inter - Milan RELACJA NA ŻYWO. Liga Mistrzów: Inter - MIlan LIVE ONLINE [WYNIK, SKŁADY]

Półfinał Ligi Mistrzów

Inter w finale Ligi Mistrzów! Milan bezradny, bezbłędna gra Nerazzurrich w dwumeczu

2023-05-16 22:52

Inter – Milan RELACJA. W pierwszym meczu między tymi drużynami lepszy okazał się Inter, który wygrał 2:0. Gra Milanu w pierwszej połowie rewanżu dawała nadzieje fanom tej drużyny, że los można jeszcze odwrócić, choć nie wykorzystała ona dwóch świetnych okazji. W drugiej odsłonie jednak Inter zagrał już bezbłędnie, zneutralizował ofensywę Milanu, a awans w 74. minucie golem przypieczętował Lautaro Martinez. Tym samym Inter Mediolan jest pierwszym finalistą Ligi Mistrzów w sezonie 2022/23. Inter – Milan WYNIK.

Wynik pierwszego meczu wymuszał na Milanie zdecydowanie lepszą grę. Podopieczni Stefano Pioliego z tego zadania się wywiązali – lepiej bronili i lepiej atakowali, jednak nie zdołali zrobić najważniejszego. W 11. minucie Tonali świetne zagrał w pole karne do Diaza, ale ten uderzył zbyt słabo, by zaskoczyć Onanę. Kolejną świetną okazję w 38. minucie zmarnował Leao, który urwał się obrońcom, ruszył na bramkę i uderzył z lewej nogi, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki Interu. Nerazzurri z kolei najbardziej zagrozili bramce Milanu minutę po akcji Leao, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę musnął Dżeko, lecz Maginan nie dał się zaskoczyć i sparował futbolówkę. Tym samym do przerwy nie oglądaliśmy żadnej bramki.

W drugiej połowie Inter już zdecydowanie lepiej radził sobie z przeciwnikiem i Milan w zasadzie nie miał żadnych okazji do zdobycia bramki. Czas leciał, a Rossoneri nie mieli pomysłu na to, jak wedrzeć się w pole karne przeciwnika. Ten pomysł znaleźli natomiast gracze Interu – w 74. minucie Lukaku, który pojawił się w drugiej połowie na boisku, rozegrał piłkę z Martinezem oszukując obronę Milanu, Argentyńczyk w końcu stanął oko w oko z Maignanem i potężnym strzałem przy bliższym słupku pokonał golkipera Milanu. Od tego momentu niewiele zmieniło się w grze Rossonerich - Inter cały czas kontrolował przebieg spotkania i sam miał więcej okazji do strzelenia bramki. Wynik nie uległ już zmianie i to Inter awansował do finału Ligi Mistrzów.

Inter Mediolan - AC Milan 1:0 (0:0) [3:0 w dwumeczu]

Bramki: Lautaro Martinez (74')

Kartki: żółte: Barella (79'), Martinez (82') - Thiaw (56'), Tonali (79'), Krunić (82'), Tomori (82')

Inter: Onana - Darmian, Acerbi, Bastoni - Dumfries, Barella (84' Gagliardini), Calhanoglu, Mkhitaryan (44' Brozović), Dimarco (66' Gosens) - Martinez (84' Correa), Dżeko (66' Lukaku).

Milan: Maignan - Calabria, Thiaw (64' Kalulu), Tomori, Theo Hernandez - Tonali, Krunić - Messias (76' Saelemaekers), Diaz (76' Origi), Leao - Giroud.

Inter – Milan RELACJA NA ŻYWO Liga Mistrzów: Inter – Milan dzisiaj 16 maja LIVE ONLINE

Rywalizacja Interu z Milanem zawsze jest emocjonująca, ale starcie tych drużyn w walce o finał Ligi Mistrzów to z pewnością coś szczególnego dla fanów obu zespołów, które nie tylko są z tego samego miasta, lecz dzielą ze sobą stadion. Mediolańczycy już mogą być pewni, że jedna z ich drużyn będzie w finale, jednak jeszcze nie zostało rozstrzygnięte, która z nich tego dokona. Co prawda Inter wygrał w pierwszym meczu 2:0, ale podopieczni Stefano Pioliego nie raz udowadniali, że stać ich na wielki mecz, nawet jeśli nie są w pełni dyspozycji.