Lechia Gdańsk, trybuny, kibice

i

Autor: Cyfrasport Lechia Gdańsk, trybuny, kibice

Mecze LM w Gdańsku

Kibice będą zachwyceni! Mecze Ligi Mistrzów w Polsce?! Taki scenariusz jest możliwy

2023-05-09 21:01

Lechia Gdańsk jest już pewna, że w przyszłym sezonie nie zagra w Ekstraklasie. "Biało-Zieloni" na trzy kolejki przed końcem znajdują się na 17. miejscu z dorobkiem zaledwie 26 punktów. Ponadto klub może być w sporych tarapatach, a władze miasta Gdańsk problem z utrzymaniem stadionu, pomocnymi mogą się okazać spotkania Szachtara Donieck, który występuje w Lidze Mistrzów.

Czarne chmury zebrały się nad drużyną Lechii Gdańsk. "Biało-Zieloni" na trzy kolejki przed końcem sezonu w Ekstraklasie jest już pewna, że w przyszłym sezonie będzie występować w lidze niżej. Jak się okazuje to nie jest jedyny problem klubu, ponieważ jak się okazuje w dalszym ciągu nie jest pewne, czy w ogóle Lechia Gdańsk zagra w I lidze, wszystko przez problemy finansowe. Portal "meczyki.pl" przekazał, że piłkarze będą upominać się o zaległe wypłaty, których nie otrzymują od dwóch miesięcy. Czas ucieka, ponieważ jeśli nie zostanie to uregulowane do połowy maja, wtedy zawodnicy będą mieli prawo do rozwiązania kontraktów z winy klubu. Przez co, władze miasta Gdańsk mogą mieć ogromny problem, aby utrzymać stadion Polsat Plus Arena.

Liga Mistrzów może być rozgrywana w Gdańsku! Szachtar Donieck uratuje stadion?

Szachtar Donieck podczas sezonu 2022/2023 rozgrywał domowe mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów na stadionie Legii Warszawa. Drużyna z Ukrainy przyciągnęła wielu zainteresowanych, ponieważ rozgrywali spotkania z takim drużynami, jak Celtic Glasgow, Real Madryt oraz RB Lipsk. Następnie Szachtar Donieck rywalizował w Lidze Europy, gdzie ich rywalami był Stade Rennais oraz Feyenoord Rotterdam.

Jak podaje portal "meczyki.pl", "domowe" mecze mistrz Ukrainy w drodze do Ligi Mistrzów może rozgrywać właśnie na stadionie Lechii Gdańsk, ponieważ Legia Warszawa też będzie rozgrywała spotkania w ramach eliminacji Ligi Konferencji. Podobne rozmowy z władzami miasta Gdańsk trwały już w zeszłym roku, wówczas zaproponowane warunki finansowe nie odpowiadały władzom miasta. Przy aktualnej sytuacji ta decyzja może być inna.

Sonda
Czy Szachtar Donieck powinien grać w Gdańsku?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze