Kluby zostaną wyrzucone z Ligi Mistrzów lada dzień?! Szokujące doniesienia!

2021-04-19 19:47 Marcin Długosz
Marcelo i Thibault Courtois
Autor: EastNews Marcelo i Thibault Courtois

Po pojawieniu się informacji o utworzeniu Superligi, w świecie piłki nożnej wybuchło prawdziwe zamieszanie, czy raczej - kompletny chaos. Nikt nie wie obecnie, jak będzie wyglądała przyszłość futbolu w Europie. Podnosząsię głosy sprzeciwu, a radykalne kroki zapowiada UEFA. I to jak radykalne! Agencja Reuters podaje, że już w piątek może dojść do wykluczenia z Ligi Mistrzów "ekip-buntowników", czyli aż trzech z najlepszej czwórki.

Rewolucja

W nocy z niedzieli na poniedziałek ukazał się komunikat informujący o utworzeniu Superligi. Dwanaście wielkich klubów Europy postanowło partycypować w projekcie, który gwarantuje im występy w elicie rokrocznie bez względu na wyniki osiągane w kraju. To wzbudziło gigantyczne kontrowersje, a cały pomysł został uznany jako taki, który wypacza ideę sportu i sens sportowej rywalizacji. Nikt nie wie, jak cała sprawa potoczy się dalej. Można tylko obserwować rozwój wydarzeń i liczyć, że strony dojdą do porozumienia.

Arkadiusz Milik z ASYSTĄ

Twarde stanowisko

A podejście UEFA do całej sprawy jest bardzo radykalne. Organizacja zagroziła, że kluby, które zdecydują się ostatecznie wziąć udział w Superlidze, zostaną wykluczone nawet z rozgrywek krajowych, a ponadto ich zawodnicy nie będą mogli występowac w mistrzostwach świata oraz Europy. A to nie wszystko, bo cały spór może opiewać na dużo poważniejsze konsekwencje. Także te, które dotyczą nie kolejnych sezonów, a również i tego obecnego, który wchodzi w decydującą fazę.

Wykluczenia

Agencja Reuters powołując się na jednego z informatorów donosi, że już w piątek "buntownicy" mogą zostać wykluczeni z aktualnej edycji Ligi Mistrzów. A to oznacza, że de facto poznalibyśmy zwycięzcę. Spoza klubów-założycieli Superligi w Champions League pozostała bowiem wyłącznie ekipa Paris Saint-Germain. Wykluczone zostałyby drużyny Realu Madryt, Chelsea oraz Manchesteru City. Jedno jest pewne - jesteśmy świadkami rewolucji, jakiej w ostatnich latach świat piłkarski jeszcze nie widział...

Bomba w piłkarskim świecie eksplodowała! Superliga stała się faktem, jest potwierdzenie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze