Aleksander Ceferin

i

Autor: AP PHOTO/MANU FERNANDEZ, FILE Aleksander Ceferin

Kompromitacja szefa UEFA. Najpierw ukarał Rosjan, a teraz pęka mu serce. Skandaliczna wypowiedź

2022-05-07 19:15

Po rozpoczęciu wojny w Ukrainie świat stanowczo sprzeciwił się rosyjskiej agresji. Sankcje nakładano m.in. w piłce nożnej, choć FIFA i UEFA nieco zwlekały z decyzjami. Ostatecznie Rosjanie zostali zawieszeni w strukturach piłkarskich, co odbije się także na przyszłym sezonie europejskich pucharów. Teraz, po ponad dwóch miesiącach, Aleksander Ceferin wypalił, że żałuje ukaranych sportowców!

Rosja rozpoczęła wojnę 24 lutego i błyskawicznie spotkała się z oporem niemal całego świata. Zaczęła być karana w poszczególnych dziedzinach życia, co nie ominęło także sportu. Już w marcu FIFA i UEFA zadecydowały o zawieszeniu Rosjan w strukturach, na czym ucierpiały zarówno kluby, jak i reprezentacja. Polscy kibice mocno odczuli skutki tej decyzji w barażach do mistrzostw świata, w których Biało-Czerwoni mieli grać w półfinale właśnie ze Sborną. Tymczasem podopieczni Czesława Michniewicza otrzymali walkowera i awansowali bezpośrednio do finału. Rosjanie mocno przeżywali tę decyzję, ale winą mogą obarczyć jedynie Władimira Putina. Niemal wszyscy są zgodni, że rosyjscy sportowcy nie powinni rywalizować o największe sukcesy. W końcu sport to wspaniałe narzędzie propagandowe, z czego Kreml chętnie korzysta. Szkoda, że po ponad dwóch miesiącach szef UEFA mówi, jakby żałował decyzji, pod którą się podpisał.

Przed Grzegorzem Krychowiakiem chwila prawdy. Może zgarnąć fortunę, czy odejdzie z Rosji?

Zanim FIFA podjęła jedyną słuszną decyzję, wystawiła się na pośmiewisko:

Kompromitacja szefa UEFA. Serce mu pęka na myśl o ukaranych Rosjanach

Na początku maja UEFA podtrzymała marcową decyzję, przez co w następnym sezonie rosyjskie kluby nie będą mogły grać w europejskich pucharach. Reprezentacja Rosji także pozostaje zawieszona. W odpowiedzi ukarani Rosjanie planują... stworzenie własnej Ligi Mistrzów. Ich absurdalne pomysły pokazują, że cierpią ze względu na sankcje. Dokładnie po to zostały one nałożone, jednak Aleksander Ceferin najwyraźniej zmiękł. Świadczy o tym jego skandaliczna wypowiedź cytowana przez ua.tribuna.com.

Była gwiazda Bayernu wymierzyła cios w Lewandowskiego! Ostra krytyka, padły słowa o wdzięczności

Sonda
Czy FIFA i UEFA postąpiły dobrze zawieszając rosyjskie zespoły?

Sytuacja jest naprawdę trudna, nie mogliśmy postąpić inaczej. W pewnym sensie serce mi pęka z powodu sankcji nałożonych na sportowców, bo to nie jest ich wojna. To, że cierpią, nie jest dobre - wypalił szef UEFA. Na szczęście po chwili dodał, że rozumie, jaka odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. - Z drugiej strony musimy reagować w tak strasznych warunkach. Musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby położyć kres temu szaleństwu - zakończył Ceferin.

Wizyta w domu Jana Tomaszewskiego
Najnowsze