Legia Warszawa - Bodo/Glimt, Luquinhas

Autor: CyfraSport Legia Warszawa - Bodo/Glimt, Luquinhas

Spokojny triumf Legii Warszawa nad Bodo/Glimt! Mistrzowie Polski w dalszej grze o Ligę Mistrzów

2021-07-14 21:55

Przed tygodniem Legia Warszawa pokonała na wyjeździe z Bodo/Glimt 3:2, a w rewanżu rozegranym na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej dołożyła wygraną 2:0. Gole zdobyli bohaterowie poprzedniego sezonu - Luquinhas oraz Tomas Pekhart. W efekcie okazałym triumfem 5:2 w dwumeczu mistrzowie Polski zameldowali się w kolejnej rundzie eliminacji do Champions League. Czekają ich tam pojedynki z estońską Florą Tallin.

Legia Warszawa - Bodo/Glimt 2:0 (1:0)

Bramki: Luquinhas 40', Pekhart 90+4'

Żółte kartki: Kapustka 58', Mladenović 80' - Tounekti 83'

Legia: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Juranović (80' Johansson), Slisz, Martins, Mladenović - Kapustka (73' R. Lopes), Emreli (83' Pekhart), Luquinhas

Bodo/Glimt: Haikin - Moe (60' Kvile), Lode, Hoibraaten - Sampsted, Vetlesen (60' Tounekti), Berg, Saltnes, Fet (90+2' Hagen) - Botheim (60' Selvag Nordas), Pernambuco (76' Lindahl)

Legia Warszawa - Bodo/Glimt

KONIEC MECZU

Spokojne zwycięstwo Legii Warszawa! Przed tygodniem Bodo/Glimt pokonane 3:2, dziś 2:0, w dwumeczu 5:2. Mistrzowie Polski walczą dalej o Champions League, teraz starcia z Florą Tallin.

Serdecznie dziękujemy za uwagę!

90+5'

90+4'

GOOOOOOOOOOOL!

Tomas Pekhart dobija rywali po dośrodkowaniu Mattiasa Johanssona z prawego skrzydła!

90+1'

90'

Pięć minut doliczonych.

88'

Norwegowie wybijają piłkę po rzucie rożnym dla Legii.

87'

85'

Legia spokojnie wyczekuje końcowego gwizdka.

83'

Pekhart w miejsce Emreliego.

80'

Mladenović z żółtą kartką za ostre potraktowanie Lindahla.

Jeszcze Matthias Johansson w miejsce Josipa Juranovicia. Na murawie zbyt wiele się nie dzieje.

75'

Boruc spokojnie wznawia od bramki.

73'

Rafael Lopes zmienia Bartosza Kapustkę.

69'

POPRZECZKA!

Strzał głową Pernambuco trafia w konstrukcję bramki Boruca, było groźnie z niczego!

68'

Teraz pojedynek wygląda jak długo przed przerwą. Bodo/Glimt rozgrywa, niewiele z tego pożytku.

65'

Nie wygląda na to, aby Bodo/Glimt potrafiło jakoś mocniej zagrozić Legii.

62'

60'

Trzy zmiany w Bodo. Selvag Nordas za Botheima, Kvile za Moe oraz Tounekti za Vetlesena.

57'

Juranović źle przyjął piłkę po podaniu Mladenovicia i przegrał pojedynek z bramkarzem rywali.

56'

Przeciągnięta, niecelna centra Mladenovicia.

54'

Potrzebna była pomoc medyczna dla jednego z graczy Bodo/Glimy, ale wszystko już w porządku.

52'

50'

Świetna akcja dwójkowa Kapustki z Emrelim, na sam koniec podanie do Luquinhasa i zabrakło centymetrów do wykończenia!

48'

Faul Kapustki w środku pola.

47'

Nieudane uderzenie Kapustki sprzed pola karnego.

46'

Gramy dalej!

PRZERWA

Długo działo się niewiele, a potem błysk Luquinhasa pozwolił Legii objąć prowadzenie. W dwumeczu 4:2, czekamy na drugą odsłonę rewanżu!

45'

Minuta doliczona.

44'

43'

Problemy zdrowotone Luquinhasa po golu, ale może grać dalej.

41'

40'

GOOOOOOOOOOOOL! LUQUINHAAAAS!

Świetna akcja Legii Warszawa! Brazylijczyk wpada w pole karne z lewego skrzydła, zwodzi rywala i mocno strzela do bramki!

39'

Emreli mocno i celnie, ale wprost w Haikina!

38'

Oby ta akcja oznaczała lepszą postawę Legii - już czas!

36'

Luquinhas!

Teraz mogła cieszyć się Legia, ale Brazylijczyk strzelił z kilkunastu metrów tuż obok słupka!

35'

32'

Ależ pudło Botheima!

Napastnik Bodo/Glimt z najbliższej odległości przenosi piłkę nad poprzeczką. Poważne ostrzeżenie!

32'

Ofensywne przewinienie Mladenovicia.

30'

Pierwsze pół godziny zupełnie bez historii.

28'

Pernambuco poradził sobie z Mladenoviciem na skrzydle, ale dośrodkował już kiepsko.

25'

Kolejne spowalniające grę przewinienie w środku pola.

23'

Norweski bramkarz wciąż całkowicie bezrobotny. Legia zupełnie nie potrafi przebić się w ofensywie.

20'

Mocny, ale nieco niecelny strzał Saltnesa z dystansu.

19'

Boruc dobrze interweniuje po ciętym podaniu z prawego skrzydła.

17'

Szachy w środku pola.

15'

14'

Spokojnie rozgrywa Bodo/Glimt.

12'

Dość spokojny początek pojedynku. Pozycyjnie rozgrywają jednak nie gospodarze, a goście.

9'

Przewinienie na Kapustce w środku pola.

8'

Legia próbuje kreacji w ataku pozycyjnym, ale goście czujnie zamykają przestrzenie.

6'

5'

Bodo/Glimt w polu karnym Legii, ale Andre Martins w porę interweniuje.

4'

Jako że zaszczepieni nie liczą się do limitu widowni, dziś przy Łazienkowskiej aż około 20 tysięcy widzów!

2'

Spokojny początek rozgrywających piłkę warszawian.

1'

Mecz rozpoczęła Legia!

Przypomnijmy - od tego sezonu nie liczą się już w rozgrywkach UEFA gole wyjazdowe. Mimo wygranej Legii 3:2 w Norwegii, dziś dogrywka byłaby w przypadku każdej wygranej gości jedną bramką.

Wszystko gotowe do rozpoczęcia rewanżowego starcia Legii z Bodo/Glimt! Serdecznie zaprszamy na naszą relację na żywo.

Początek meczu o godz. 20:00.

Tomaszewski OSTRO o burdach na Wembley: To TERRORYŚCI I BANDYCI!