Złota Piłka 2019: Lewandowski coraz bliżej trofeum! Opublikowano ważną listę

2019-12-02 18:47 KG
Lewandowski trzy razy droższy od całej Macedonii Północnej
Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS Lewandowski trzy razy droższy od całej Macedonii Północnej

Gala Złotej Piłki w tym roku wyjątkowo rozgrzewa polskich kibiców. Wszystko za sprawą fenomenalnej dyspozycji kapitana biało-czerwonych. Lewandowski strzela gola za golem i może to zostać docenione przez dziennikarzy głosujących w plebiscycie. Jak się okazało na kilka godzin przed imprezą w Paryżu, Polak znalazł się w dziesiątce najlepszych zawodników!

Na to wydarzenie czekają kibice piłki nożnej na całym świecie. Co roku plebiscytowi Złotej Piłki towarzyszą ogromne emocje. Polscy kibice w końcu mają swojego reprezentanta, który uważany jest za ścisłą czołówkę w świecie futbolu. Mimo równej formy w ostatnich latach, Lewandowski nigdy nie był tak blisko nagrody jak w tym roku. Nie można się temu dziwić. Napastnik Bayernu strzela praktycznie w każdym meczu. To doceniają głosujący w konkursie. Faworytem do zwycięstwa wydaje się być Leo Messi czy Virgil Van Dijk. Fani "Lewego" trzymają jednak kciuki za jak najwyższą pozycje Polaka. Jak się okazało, kapitan biało-czerwonych znalazł się w czołówce najlepszych zawodników obecnego roku! Włoskie media udostępniły listę, na której znajdują się nazwiska pierwszej dziesiątki plebiscytu. Wśród nich jest Robert Lewandowski!

Na liście nie są jednak podane pozycje najlepszych dziesięciu zawodników. Na wyniki trzeba będzie zaczekać do samej gali. Pojawienie się jednak Lewandowskiego wśród tak elitarnego grona to i tak spory sukces. Bramkostrzelny napastnik ma sporą konkurencję. "Lewy" rywalizuje bowiem z takimi tuzami jak Cristiano Ronaldo, Virgil van Dijk czy przede wszystkim Leo Messi. Według mediów największe szanse na zwycięstwo ma właśnie Argentyńczyk. Wysoko może być również Virgil van Dijk. Jeden z najlepszych obrońców na świecie był ważną częścią Liverpoolu w drodze do triumfu w Lidze Mistrzów. Polski snajper od początku sezonu nie przestaje strzelać i taka forma może mu zapewnić czołowe miejsce w konkursie. Lewandowski osobiście wybiera się do Paryża. Tam odbędzie się gala wręczenia Złotej Piłki.

Najnowsze