Jackson Martinez, Michael Domingues, Szachtar - FC Porto

Autor: Eastnews Jackson Martinez i Michael Domingues

Liga Mistrzów. BATE ograło Bilbao, wspaniała końcówka FC Porto w Doniecku

2014-10-01 1:33

Po drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów liderem grupy H jest FC Porto. Wszystko dzięki wspaniałemu zrywowi w Doniecku, który dał remis z Szachtarem. Na drugie miejsce wskoczyło BATE Borysów, które ograło Athletic Bilbao.

Piłkarze Szachtara Donieck długo będą leczyć kaca po spotkaniu z FC Porto. Gospodarze grali naprawdę niezły mecz, a po trafieniu Alexa Teixeiry w 53. minucie wyszli na prowadzenie. Kiedy w 85. minucie na 2:0 podwyższył Luiz Adriano, wydawało się, że trzy punkty zostaną na Ukrainie. Nic z tego. Lekcję gry do ostatniego gwizdka dali Szachtarowi piłkarze Porto, konkretnie Jackson Martinez, który najpierw w 89. minucie wykorzystał rzut karny, a w ostatnich sekundach doliczonego czasy gry doprowadził do wyrównania.

Szachtar Donieck 2-2 FC Porto
Teixeira 52, Adriano 86 - Martínez 89 (karny), 90

Szachtar: Andrij Pjatow - Darijo Srna, Ołeksandr Kuczer, Jarosław Rakićkyj, Marcio Azevedo - Taras Stepanenko, Alex Teixeira, Fernando - Douglas Costa (79. Bernard), Luiz Adriano, Taison (76. Ilsinho)

Porto: Fabiano - Danilo, Maicon, Bruno Martins Indi, Alex Sandro - Hector Herrera, Ivan Marcano (65. Juan Quintero), Oliver Torres - Cristian Tello, Vincent Aboubakar (65. Jackson Martinez), Yacine Brahimi (78. Adrian López)

Żółte kartki: Kuczer, Stepanenko, Srna, Fernando, Ilsinho - Torres, Maicon

W drugim meczu grupy H komplet punktów zdobyło BATE Borysów. Mistrzowie Białorusi nie byli faworytem w starciu z hiszpańskim Athletic Bilbao, ale wspięli się na wyżyny umiejętności i wygrali 2:1. Zrehabilitowali się tym samym za lanie w pierwszej kolejce (0:6 z FC Porto).

CSKA Moskwa - Bayern Monachium 0:1. Lewandowski bez gola, Bayern wymęczył zwycięstwo [WIDEO]

Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Dla gospodarzy trafili Dienis Polakow i Aleksandr Karnickij. Goście zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Artiza Auriza.

BATE Borysów 2-1 Athletic Club de Bilbao
Polakow 19, Karnickij 41 - Aduriz 45

BATE: Siergiej Czernik - Anri Chagusz, Dienis Polakow, Jegor Filipienko, Filip Mladenović - Michaił Gordiejczuk (90. Edgar Olechnowicz), Aleksandr Wołodko, Aleksandr Karnickij (86. Witalij Rodionow), Jewgienij Jabłonskij, Maksim Wołodko (81. Andrij Jakowlew) - Nikołaj Signiewicz

Athletic: Gorka Iraizoz - Andoni Iraola (77. Gaizka Toquero), Mikel San Jose, Aymeric Laporte, Mikel Balenziaga - Benat Etxebarria, Mikel Rico (46. Markel Susaeta), Ander Iturraspe - Iker Muniain, Aritz Aduriz, Ibai Gomez (46. Oscar de Marcos)

Żółte kartki: Polakow - Benat, Toquero, Laporte

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!