Liga Mistrzów, puchar

Autor: East News Liga Mistrzów, puchar

Liga Mistrzów. Bayern, Borussia, Real, Barcelona, kto zarobił najwięcej?

2013-07-24 14:48

Liga Mistrzów 2013 ju dawno za nami. W finale Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund i wzniósł w górę najcenniejsze klubowe trofeum piłkarskie. Jak sie okazuje zwycięstwo w turnieju nie zapewniło "Bawarczykom" największych zysków. Kto zarobił w zeszłorocznej Champions League najwięcej?

Według informacji portalu calcionews24.com, najbardziej wygrany pod względem finansowym był w zeszłym sezonie Juventus Turyn. Mistrzowie Włoch zarobili na grze w Lidze Mistrzów 65,3 miliona euro. Tuż za "Starą Damą" w klasyfikacji uplasował się Bayern Monachium (55 milionów), a trzecie miejsce zajęła Borussia Dortmund (54,2 miliona).

Jeżeli chodzi o dwa hiszpańskie giganty, to na konto Realu Madryt trafiło 48,4 miliona, natomiast Barcelona wzbogaciła sie o 45,5 miliona. Niespodziewanie więcej od zespołów z Półwyspu Iberyjskiego zainkasował AC Milan. "Rossoneri" zarobili aż 51,4 miliona.