Robert Lewandowski

Autor: East News

Liga Mistrzów: Bayern rozstrzygnął losy dwumeczu. Dublet Lewandowskiego [WIDEO]

2018-02-21 7:59

Rewanż w Stambule będzie już tylko formalnością! Bayern Monachium rozbił na Allianz Arena Besiktas aż 5:0. Goście od 16. minuty musieli sobie radzić w dziesięciu i w drugiej połowie wyraźnie opadli z sił. Świetne występy zanotowali w barwach gospodarzy Robert Lewandowski i Thomas Mueller. Obaj strzelili po dwa gole i zaliczyli jedną asystę.

Mecz w Monachium świetnie się dla Bayernu ułożył. W 16. minucie pomyliła się defensywa Besiktasu i Robert Lewandowski mógłby wyjść sam na sam z bramkarzem gości. Mógłby, bo skutecznie przeszkodził mu w tym Domagoj Vida. Tyle, że Chorwat wykonał nieczysty wślizg i sfaulował napastnika 17 metrów od własnej bramki. Arbiter odgwizdał rzut wolny, a Vidzie pokazał czerwony kartonik, który sprawił, że siły na boisku były od tamtej pory nierówne.

Prowadzenie Bayern mógł objąć zaraz po zejściu obrońcy gości. Na bramkę przymierzył James Rodriguez, lecz pomylił się o kilka(naście) centymetrów. Okazję do zdobycia gola miał Mats Hummels. Jego silny strzał głową świetnie wybronił Fabricio. Aktywny od początku meczu był Thomas Mueller. Niemiec kilkakrotnie strzelał na bramkę, ale zawsze brakowało mu precyzji. Swojego szczęścia próbował Lewandowski. Polak złożył się do przewrotki w szesnastce rywala. Strzelił jednak nad poprzeczką, a przy okazji kopnął w twarz Gary'ego Medela, za co otrzymał żółtą kartkę.

Besiktas, choć osłabiony, nie był bezradny. Przyjezdni wyprowadzili dwie świetne kontry, które powinni zakończyć golami. Najpierw szarżował Vagner Love. Brazylijczykowi zabrakło jednak spokoju przy wykończeniu. Później Hummelsa ośmieszył Ricardo Quaresma. Po dryblingu skrzydłowy strzelił wprost w Svena Ulreicha, który sparował uderzenie na rzut rożny.

Gdy wydawało się, że goście dotrwają do przerwy, piłkę na lewym skrzydle przechwycił Kingsley Coman i dynamicznym zwodem ograł Adriano. Zagrana przed bramkę piłka odbiła się w ten sposób, że trafiła pod nogi Muellera, który stał przed bramką. Z niewielkiej odległości Niemiec zdobył gola i dał miejscowym prowadzenie.

Jak się okazało, sił osłabionym gościom starczyło jedynie na pierwszą połowę. Po przerwie Bayern zmiażdżył przeciwnika. Besiktas praktycznie nie istniał na murawie. Bramkarz ekipy ze Stambułu musiał w drugiej części meczu aż cztery razy wyciągać piłkę z siatki. Najpierw po strzale Comana, któremu świetnie wyłożył piłkę Lewandowski. Później po trafieniu Muellera, który wykorzystał dokładne zagranie Joshuy Kimmicha. Dobił przeciwników dwoma trafieniami Robert Lewandowski. W 79. minucie Polak poprawił strzał Hummelsa, a dziewięć minut później wpakował piłkę do pustej bramki po fantastycznej asyście Muellera.

Bayern wygrał aż 5:0 z Besiktasem i praktycznie zapewnił sobie awans do ćwierćfinału. Trudno wyobrazić sobie scenariusz, według którego mistrz Turcji odrabia straty z Niemiec i okazuje się lepszy w całym dwumeczu. Ten rodzaj akcji zostawmy J. K. Rowling i innym autorom gustującym w fantastyce.

Bayern Monachium - Besiktas Stambuł 5:0 (1:0)

Bramki: Thomas Mueller 43, 66, Kingsley Coman 52, Robert Lewandowski 79, 88

Żółte kartki: Robert Lewandowski - Ricardo Quaresma, Pepe

Czerwona kartka: Domagoj Vida 16 (za faul)

Bayern: Ulreich - Kimmich, Hummels, Boateng, Alaba - Mueller, Vidal (83. Tolisso), Martinez, James (44. Robben), Coman (81. Ribery) - Lewandowski

Besiktas: Fabricio - Adriano, Pepe, Vida, Erkin (69. Goenuel) - Quaresma, Hutchinson, Medel (85. Arslan), Talisca, Babel - Love (57. Tosić)