Juventus

Autor: East News Juventus

Liga Mistrzów: Juventus pokonał osłabione Porto. Włosi blisko ćwierćfinału

2017-02-22 23:50

Na Estadio do Dragao miejscowe FC Porto podejmowało Juventus. Za faworyta dwumeczu uznawano Juventus, ale wszyscy zgodnie twierdzili, że w Portugalii czeka Włochów trudna przeprawa. I nie pomylili się, bo gospodarze zagrali ambitnie i agresywnie. W dziesiątkę bronili się do 72. minuty. Potem sprawy w swoje ręce wzięli zmiennicy Marko Pjaca i Dani Alves, którzy swoimi trafieniami ustalili wynik meczu na 0:2.

Pierwsza połowa rozczarowała. Lepiej zaczęli ją gospodarze, ale nie wypracowali stuprocentowej szansy. Później coraz lepiej poczynali sobie goście, lecz także nie mieli pomysłu na pokonanie Ikera Casillasa. Punktem zwrotnym był drugi faul Aleksa Tellesa. Lewy obrońca Porto w przeciągu dwóch minut otrzymał dwie żółte kartki i został usunięty z boiska. Po tym zdarzeniu cofnęło się Porto do defensywy, a Juventus wykorzystał to i spokojnie konstruował atak pozycyjny. Mimo, że nie forsowali tempa zawodnicy „Juve”, to stworzyli kilka sytuacji. Najpierw Casillasa zatrudnił Miralem Pjanić, a tuż przed przerwą w słupek z dystansu uderzył Dybala. W ostatnich minutach gra toczyła się całkowicie pod dyktando gości. Porto właściwie zostało wbite we własną szesnastkę. Podopieczni Nuno Espirito Santo skupili się tylko i wyłącznie na grze obronnej.

Zaraz po zmianie stron Paolo Dybala trafił do siatki, ale Felix Brych uznał, że piłkarz był na spalonym i bramki nie uznał. Odpowiedziało Porto strzałem Hectora Herrery, który głową strzelił minimalnie niecelnie. Juventus wciąż próbował ataku pozycyjnego. Grał szeroko i wykorzystywał skrzydła, ale brakowało piłkarzom z Serie A tempa i elementu zaskoczenia. Bicie głową w portugalski mur trwało do 72. minuty. Wtedy do odbitej w polu karnym piłki dopadł wprowadzony na plac gry Marko Pjaca i uderzył nie do obrony. 120 sekund później Iker Casillas musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi. Wszystko za sprawą Daniego Alvesa, który wykorzystał dogranie Sandro. Co ciekawe, strzelec gola na boisku pojawił się minutę wcześniej. FC Porto nie mogło już się podnieść po tych dwóch ciosach. Portugalczycy dzielnie się bronili, ale skuteczności starczyło im do 70. minuty. W przeciągu kilku minut stracili szanse na grę w ćwierćfinale.

Juventus pokonał FC Porto 2:0, ale nie był to łatwy mecz dla gości. Długo szukali recepty na drużynę gospodarzy, choć ci od 27. minuty grali jednego mniej. Niesamowitym nosem trenerskim popisał się Massimiliano Allegri, bo po jego zmianach „Stara Dama” dwukrotnie pokonała Ikera Casillasa i w Turynie będzie mogła postawić kropkę nad i.

FC Porto - Juventus 0:2

Bramki: Pjaca 72, Alves 74

Żółte kartki: Pereira, Herrera, Marcano - Lichtsteiner

Czerwona kartka: Telles (dwie żółte),

Porto: Casillas - M. Pereira, Felipe, Marcano, Telles - D. Pereira, Herrera, Neves (61. Corona), Brahimi (73. Jota) - Silva (30. Layun), Soares

Juventus: Buffon - Lichtsteiner (73. Alves), Barzagli, Chiellini, Sandro - Cuadrado (67. Pjaca), Khedira, Pjanić, Dybala (86. Marchisio), Mandzukić - Higuain

Bayern Monachium - Borussia Dortmund

KONIEC MECZU

Koniec meczu. Bayern o kilka klas lepszy od Borusii. Goście nie mieli pomysłu by zagrozić bramce Neuera. Kolejny spacerek dla Bayernu. 4:0!

DZIĘKUJEMY ZA ŚLEDZENIE NASZEJ RELACJI!

90+1

Żółtą kartkę za faul otrzymał Joshua Kimmich.

90'

Sędzia doliczył 2 minuty

88'

Bayern rozpocznie grę od rzutu wolnego po faulu na Lewandowskim.

86'

Borussia Dortmund walczy o honorowe trafienie, ale nie potrafi zagrozić bramce gospodarzy.

80'

Bramka samobójcza Matsa Hummelsa. Kibice Borussi odliczają minuty do końca meczu. POGROM

79'

Nokaut na Allianz Arena! 4:0! Borussia nie dojechała do Monachium....

76'

76'

ZNOWU TO ZROBIŁ! DUBLET Lewandowskiego! GOOOOOOOOOOOOOOOL!

72'

Goretzka schodzi do szatni. W jego miejsce Thiago

70'

W miejsce Gnabry'ego na murawie melduje się Coutinho.

69'

ALEŻ BLISKO DO KONTAKTOWEJ BRAMKI!!! Alcacer był o krok od trafienia!

67'

Kingsley Coman z żółtym kartonikiem.

63'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marco Reus.

61'

Ostatni gwizdek dla gości na zmianę wyniku. Z boiska schodzi Goetze i Weigl. W ich miejsca Reus oraz Alcacer

59'

LEWANDOWSKI W KRYZYSIE!!! Polak MINIMALNIE przestrzelił z około 12 metrów. Było o krok od 3:0 dla Bayernu.

58'

56'

Thomas Mueller motorem napędowym monachijczyków, którzy atakują raz lewą, raz prawą flanką.

53'

Jeśli poprzednie mecze były testem dla Daviesa, to dziś można o nim powiedzieć WZOROWY MATURZYSTA. Świetne spotkanie Kanadyjczyka

47'

JEDNAK MAMY BRAMKĘ!!! Sędzia po konsultacji z asystentami uznał bramkę Gnabry'ego!!! 2:0!!!!

47'

Stadion oszalał, piłka w siatce Borussi. Niestety dla gospodarzy, sędzia ma pewne wątpliwości. Gol wstrzymany

46'

Czas na drugą połowę! Czy Borussia powtórzy wyczyn z ostatniego meczu Ligi Mistrzów i powróci z zaświatów?

PRZERWA

45+1

Sędzia kończy pierwszą połowę der Klassikera. Mimo tylko jednobramkowej przewagi, Bayern góruje nad ekipą z Dortmundu. Profesura w wykonaniu gospodarzy

43'

Pierwszy strzał Borussi. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego próbował Witsel.

43'

42'

Bayern Monachium nie forsuje tempa i spokojnie rozgrywa atak pozycyjny.

40'

Lewandowski się nie zatrzymuje! WIDEO z bramką zobaczysz TUTAJ

38'

36'

Oryginalne posunięcie trenera gości. Zmiana już w 36 minucie! Guerreiro w miejsce Sancho.

33'

32'

Lewandowski strzelał w KAŻDEJ kolejce obecnego sezonu Bundesligi! MA-SZY-NA !

30'

Mamy 30. minutę spotkania. Borussia nie wykonała żadnego strzału! Duża przewaga gospodarzy!

27'

Hummels wybija piłkę z lini bramkowej!!! Coman strzelał po podaniu Lewandowskiego. Mogło być 2:0!

26'

Próbował z rogu pola karnego "zawinąć" Coman. Strzał niecelny

24'

Bramka Lewandowskiego uśpiła gości z Dortmundu. Bayern pewnie prowadzi grę.

23'

W polu karnym Borussii szarżował Serge Gnabry, ale ostatecznie został powstrzymany przez defensywę rywala.

19'

18'

Brakuje słów by opisać formę strzelecką Lewandowskiego. FENOMENALNA forma napastnika. Pavard z asystą

17'

ROOOOBERT LEEEWANDOWSKI! GOL GOL GOL !!!!!!

14'

Mats Hummels faulował Serge'a Gnabry'ego i będzie rzut wolny dla miejscowej ekipy

11'

Rzut rożny dla Borussi. Dośrodkowanie bez historii, piłka wybita.

10'

Grę gości napędza bardzo aktywny dziś Sancho. Davies, lewy obrońca Bayernu będzie miał wiele do roboty.

7'

Obie drużyny jak na razie nie forsują tempa. Spokojne spotkanie na Allianz Arena

5'

3'

Julian Weigl sfaulował Roberta Lewandowskiego i będzie rzut wolny dla gospodarzy