Lionel Messi

Autor: Eastnews

Lionel Messi wyrównał rekord! FC Barcelona zapewniła sobie awans po wygranej z Ajaksem

2014-11-06 0:23

FC Barcelona po 4. kolejce Ligi Mistrzów może być pewna awansu do fazy pucharowej. Promocję zapewniła sobie na Amsterdam Arenie, pokonując Ajax. Bohaterem "Dumy Katalonii" został Lionel Messi, który wyrównał rekord Raula w liczbie strzelonych bramek w historii rozgrywek. Arkadiusz Milik zagrał pół godziny.

Messi do spotkania w Holandii przystąpił bardzo zmotywowany. Po tym jak Cristiano Ronaldo nie strzelił we wtorek gola Liverpoolowi, stanął przed szansą na pobicie historycznego rekordu. Aby przeskoczyć Raula musiał pokonać w środę Jaspera Cillessena trzy razy. Sztuka ta udała się jednak "Atomowej Pchle" dwukrotnie i ma na koncie tyle samo goli, co legenda Realu Madryt - 71.

Paris Saint-Germain minimalnie pokonał APOEL Nikozja. Francuzi wyszli z grupy

Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w 62. minucie przy stanie 0:1. Już pięć minut później mógł doprowadzić do remisu. Z prawej strony na jego głowę idealnie dośrodkował Thulani Serero, ale 20-latek trafił tylko w słupek. Przez resztę spotkania był raczej niewidoczny.

"Duma Katalonii" zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy F. Ekipa Luisa Enrique ma już jednak pewny awans do fazy pucharowej. Zgromadziła na koncie 9 punktów i ma ich o siedem więcej niż trzeci w tabeli Ajax. Do zakończenia rywalizacji grupowej pozostały dwa mecze.

Ajax Amsterdam - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Messi 36, 76

Ajax: Jasper Cillessen - Ricardo van Rhijn, Joel Veltman, Niklas Moisander, Nicolai Boilesen - Davy Claassen, Thulani Serero (80. Stefano Denswil), Lucas Andersen (72. Jairo Riedewald) - Anwar El Ghazi, Kolbainn Sigthorsson (62. Arkadiusz Milik), Lasse Schoene

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Dani Alves (83. Adriano), Marc Bartra, Javier Mascherano, Jordi Alba - Ivan Rakitić (80. Rafinha), Sergio Busquets, Xavi - Luis Suarez, Lionel Messi, Neymar (75. Pedro)

Żółte kartki: El Ghazi, Moisander - Mascherano, Alba, Dani Alves

Czerwona kartka: Veltman (70., za dwie żółte)

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!