Szymon Marciniak

i

Autor: Cyfra Sport Szymon Marciniak

Szok!

Media: Szymon Marciniak odsunięty od finału Ligi Mistrzów! Tomasz Smokowski przekazał pilną informację

2023-06-02 9:13

Nieoficjalnie: Szymon Marciniak został odsunięty od finału Ligi Mistrzów! Pilną informację przekazał Tomasz Smokowski, który połączył się w Kanale Sportowym z programem "KS Poranek" i powołał się na bardzo dobre źródła. Decyzja ta jest pokłosiem oświadczenia, jakie opublikowało stowarzyszenie "Nigdy Więcej".

Tomasz Smokowski przekazał nieoficjalną wiadomość kilka minut przed godziną 9:00, jednak dodał, że według jego informacji ostateczna decyzja ma zapaść ok. 9:20-9:30. Zdaniem dziennikarza "Kanału Sportowego" UEFA postanowiła na razie odsunąć Szymona Marciniaka od sędziowania finału Ligi Mistrzów, ale w sprawę zaangażowali się polscy przedstawiciele - m.in. Zbigniew Boniek i minister sportu, Kamil Bortniczuk. Próbują oni wszystko odkręcić, jednak nie jest to proste, bo informacje o spotkaniu Marciniaka ze Sławomirem Mentzenem odbiły się szerokim echem na całym świecie, m.in. w Anglii i we Włoszech.

Nieoficjalnie: Szymon Marciniak odsunięty od finału Ligi Mistrzów

- Nadgorliwość stowarzyszenia "Nigdy Więcej" sprawiła, że wiele mediów zagranicznych zaczęło pisać. Ta plotka potrafiła urosnąć. Trochę jak w tym przysłowiu - wyleciała wróblem, wróciła wołem. Kiedy czytasz "Guardiana" okazuje się, że Szymon Marciniak wziął udział w wiecu poparcia lidera prawicowych wręcz faszystów i "nazioli". Jakaś kompletnie piramidalna bzdura i histeria - powiedział Smokowski w łączeniu z "KS Poranek".

Przypomnijmy, że stowarzyszenie "Nigdy Więcej" opublikowało oświadczenie w związku z wydarzeniem, które odbyło się 29 maja w Katowicach z udziałem Szymona Marciniaka. Polski sędzia pojawił się na spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Sławomira Mentzena, a więc jednego z liderów prawicowej "Konfederacji". "Jesteśmy zszokowani i przerażeni publicznym związkiem Marciniaka z Mentzenem i jego marką toksycznej skrajnie prawicowej polityki. Jest to niezgodne z podstawowymi wartościami fair play, takimi jak równość i szacunek" - pisało stowarzyszenie na Facebooku. Sam sędzia już zareagował i wydał krótkie oświadczenie.

"Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnę przekazywać te najwyższe wartości innym. Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu i antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję na meczach, na których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem" - napisał Marciniak w komunikacie wysłanym m.in. do stowarzyszenia "Nigdy Więcej".

Sonda
Czy Szymon Marciniak to najlepszy sędzia w Europie?
Listen on Spreaker.
Najnowsze