Szymon Marciniak

i

Autor: Cyfra Sport Szymon Marciniak

UEFA bada sprawę

Czarne chmury nad Szymonem Marciniakiem! Może stracić finał Ligi Mistrzów, UEFA przygląda się już sprawie

2023-06-01 17:58

Na kilka dni przed wielkim finałem Ligi Mistrzów, który sędziować ma Szymon Marciniaka, nad polskim sędzią zaczynają zbierać się czarne chmury. Wszystko przez ostatnie wydarzenie, na którym gościł Marciniak i na które szczególną uwagę zwróciło antyrasistowskie stowarzyszenie "Nigdy Więcej". Chodzi o wydarzenie, którego organizatorem był Sławomir Mentzen z "Konfederacji". Polityk w przeszłości używał m.in. antysemickich postulatów.

W ostatnim czasie o Szymonie Marciniaku jest niezwykle głośno, a polski sędzia miał od groma powód do dumy. Po tym, jak sędziował finał mistrzostw świata i zbierał świetne opinie z ust dziennikarzy oraz ekspertów piłkarskich, nasz rodak został również przydzielony do sędziowania wielkiego finału Ligi Mistrzów Manchester City - Inter, który odbędzie się 10 czerwca w Stambule. Na kilka dni przed spotkaniem, UEFA zaczęła przyglądać się jednak sprawie, którą nagłośniło antyrasistowskie stowarzyszenie "Nigdy Więcej". 

Kłopoty Szymona Marciniaka tuż przed finałem Ligi Mistrzów! Sprawie przygląda się UEFA

Chodzi o wydarzenie, które odbyło się 29 maja w Katowicach z inicjatywy Sławomira Mentzena, a więc nie tylko jednego z liderów "Konfederacji", ale również polityka, który w Polsce wzbudza skrajne emocje. Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" zwróciło szczególną uwagę na fakt, że lider "Konfederacji" w przeszłości posługiwał się hasłem "Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej" i uznaje za niepokojące, że polski sędzia pojawił się na spotkaniu fanów Mentzena. 

Czarne chmury nad Szymonem Marciniakiem! Może stracić finał Ligi Mistrzów, UEFA przygląda się już sprawie

Jesteśmy zszokowani i przerażeni publicznym związkiem Marciniaka z Mentzenem i jego marką toksycznej skrajnie prawicowej polityki. Jest to niezgodne z podstawowymi wartościami fair play, takimi jak równość i szacunek. Wzywamy sędziego, aby uznał swój błąd. Jeśli tego nie zrobi, uważamy, że UEFA i FIFA powinny ponieść konsekwencje - czytamy w poście stowarzyszenia na Facebooku. Jak wynika z ustaleń "Przeglądu Sportowego", UEFA przygląda się już całej sprawie. W najgorszym wypadku, Szymon Marciniak może zostać odsunięty od sędziowania wielkiego finału Ligi Mistrzów. 

Sonda
Czy Inter Mediolan wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2022/23?
Listen on Spreaker.
Najnowsze