Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński

Autor: EastNews Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński

Napoli - Barcelona: asysta Zielińskiego, odpowiedź gości i remis na San Paolo!

2020-02-25 22:52

Po pierwszym meczu Napoli z Barceloną w lepszej sytuacji są mistrzowie Hiszpanii. Wywieźli bowiem spod Wezuwiusza cenny remis 1:1, mimo że do przerwy przegrywali z gospodarzami 0:1. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Diego Mertens, doskonale obsłużony przez Piotra Zielińskiego. Po zmianie stron boiska wyrównał natomiast Antoine Griezmann.

Pierwsza połowa upłynęła dość leniwie. Goście wymieniali mnóstwo podań bez większych konkretów. Za to tymi wykazali się gospodarze - 30. minucie znakomicie akcję wicemistrzów Włoch napędził Zieliński i podał do Mertensa, który strzałem z okolic linii pola karnego trafił do bramki Ter Stegena. Przed upływem godziny gry Katalończycy zdołali wyrównać - Nelson Semedo wyłożył futbolówkę Antoine'owi Griezmannowi z prawej flanki, a Francuz z bliska dopełnił formalności. W końcówce jeszcze w jednej akcji dwie żółte kartki i w efekcie czerwoną ujrzał Arturo Vidal - za faul i ostrą reakcję - ale rezultat już się nie zmienił. Przed rewanżem na Camp Nou jest 1:1.

SSC Napoli - FC Barcelona 1:1 (1:0)

Bramki: Mertens 30' - Griezmann 57'

Żółte kartki: Insigne 61', Mario Rui 89' - Busquets 49', Messi 66', Griezmann 83', Vidal 89', 89'

Czerwona kartka: Vidal 89'

Napoli: Ospina - Di Lorenzo, Manolas, Maksimovic, Mario Rui - Fabian, Demme (79' Allan), Zielinski - Callejon (74' Politano), Mertens (54' Milik), Insigne

Barcelona: ter Stegen - Semedo, Pique (90+3' Lenglet), Umtiti, Firpo - de Jong, Busquets, Vidal, Rakitić (55' Arthur) - Messi, Griezmann (88' Fati)