Napoli - Borussia, Weidenfeller

Autor: archiwum se.pl

Napoli - Borussia. Koszmar BVB w Neapolu

2013-09-19 10:12

Tego nikt się nie spodziewał! Jeden z faworytów do zdobycia Pucharu Europy Borussia Dortmund przegrała na inaugurację LM na wyjeździe z Napoli 1:2. Robert Lewandowski (25 l.) i spółka byli zupełnie bezradni wobec świetnie dysponowanych Włochów i humorów im nie poprawiła nawet bramka samobójcza, którą w końcówce meczu wbili sobie gospodarze.

- Jestem głodny tytułów i sukcesów. To najsilniejsza Borussia od dziesięciu lat - mówił przed meczem Lewandowski. Jeszcze wtedy nie mógł podejrzewać, że z boiska w Neapolu będzie schodził ze spuszczoną głową.

Koszmar wicemistrzów Niemiec zaczął się tuż po stracie gola. Kiedy w 29. minucie Gonzalo Higuain (26 l.) strzelił bramkę, ciśnienia nie wytrzymał trener BVB Juergen Klopp (46 l.). Szkoleniowiec postanowił... wyładować swoją agresję na arbitrze technicznym. Z furią wrzeszczał na sędziego i można było odnieść wrażenie, że w ostatniej chwili powstrzymał się przed uderzeniem go. Prowadzący zawody Pedro Proenca był bezlitosny i wysłał Kloppa na trybuny. Prawdziwy dramat rozegrał się w końcówce pierwszej połowy, kiedy kontuzji doznał podstawowy obrońca Borussii Mats Hummels (25 l.), a chwilę później czerwoną kartkę za dotknięcie piłki poza polem karnym dostał bramkarz Roman Weidenfeller (33 l.).

Napoli - Borussia. Jurgen Klopp wyrzucony na trybuny, Niemiec zrobił wielką awanturę - zobacz wideo

Zdziesiątkowana Borussia nie była w stanie przeciwstawić się Włochom i straciła bramkę na 0:2 (gol z rzutu wolnego Lorenza Insigne). Nadzieję na remis dał w końcówce meczu obrońca Camilo Zuniga (27 l.), który strzelił efektownego samobója, ale czasu było już za mało, by odwrócić losy meczu.