Jest reakcja PZPN

Nowe kulisy afery z Szymonem Marciniakiem. Złożył obszerne wyjaśnienia w PZPN. Oto, co mówił

2023-06-02 10:44

Czy Szymon Marciniak poprowadzi finał Ligi Mistrzów w piłce nożnej? Po oczerniającym piśmie "Nigdy Więcej" dotyczącym polskiego sędziego stanęło to pod dużym znakiem zapytania. Całość ma związek z wystąpieniem na konferencji "Everest 2023" organizowanej przez Sławomira Mentzena, polityka Konfederacji. Marciniak złożył obszerne wyjaśnienia w tej sprawie w Polskim Związku Piłki Nożnej. Co mówił?

Szymon Marciniak może stracić finał Ligi Mistrzów. Niepokojące informacje pojawiły się w czwartkowy wieczór, gdy wyszło na jaw, że organizacja "Nigdy Więcej" wywołała burzę wokół Polaka i jego występ na biznesowej konferencji "Everest", która organizowana była m.in. przez polityka Konfederacji Sławomira Mentzena. Nasz najlepszy sędzia ma teraz kłopoty. Niewykluczone, że UEFA pozbawi Polaka jego roli w finale Champions League.

Kim jest Szymon Marciniak? Polski sędzia ma problemy przez "Nigdy Więcej". Miał poprowadzić finał Ligi Mistrzów

PZPN wydał komunikat w sprawie Marciniaka

PZPN wydał za pośrednictwem oficjalnej strony komunikat w sprawie afery. Oto jego pełna treść!

"Polski Związek Piłki Nożnej niezwłocznie podjął działania mające wyjaśnić okoliczności udziału Szymona Marciniaka w konferencji, na której obecny był również polityk Sławomir Mentzen.

Szymon Marciniak złożył PZPN obszerne wyjaśnienia omawianej sytuacji. Wynika z nich, że nie zna Sławomira Mentzena ani nigdy z nim nie rozmawiał. Po rozmowie z arbitrem oraz zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, PZPN odrzuca jakiekolwiek oskarżenia skierowane w kierunku Szymona Marciniaka.

Według naszych informacji, Marciniak wziął udział w spotkaniu biznesowym „Everest” w roli zaproszonego prelegenta. Podczas konferencji wygłosił 40-minutową prezentację dotyczącą motywacji. Spotkanie odbyło się 29 maja w Katowicach. W całej konferencji wzięło udział 12 prelegentów. Bezpośrednio po swoim występie Szymon Marciniak pojechał do Warszawy, gdzie wziął udział w kończącej sezon piłkarski Gali PKO BP Ekstraklasy.

Z zebranych przez nas materiałów wynika, że polityczne wiece organizowane przez Sławomira Mentzena miały miejsca w innych terminach i innych miastach. Łączenie obecności Szymona Marciniaka na spotkaniu biznesowym z politycznymi wiecami organizowanymi przez Sławomira Mentzena, z którymi nasz sędzia nie ma nic wspólnego i od których całkowicie się odcina, jest niezrozumiałe.

W przypadku tego typu oskarżeń, jak te kierowane w kierunku Szymona Marciniaka, zawsze wymagany jest obiektywizm oraz przedstawienie racji każdej ze stron. W tym przypadku tego zabrakło i Marciniak został bezpodstawnie oskarżony, nie dano mu możliwości wyjaśnień oraz obrony.

Polski Związek Piłki Nożnej i nasi sędziowie są apolityczni. Liczymy, że UEFA w podjęciu swojej decyzji weźmie pod uwagę oczywiste fakty, które przytoczyliśmy powyżej."

To oni poskarżyli się na Szymona Marciniaka. Co to stowarzyszenie "Nigdy Więcej"? Kto założył stowarzyszenie "Nigdy Więcej"? Czym się zajmuje?

Szymon Jadczak : nie boją się chodzić na mecze Wisły. 4 tysiące kiboli krzyczało moje nazwisko
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze