O KTÓREJ GODZINIE gala Złotej Piłki? KIEDY gala Złotej Piłki? Gdzie OGLĄDAĆ galę Złotej Piłki?

2019-12-02 10:16 MD
Robert Lewandowski
Autor: (AP PHOTO/DARKO VOJINOVIC) Robert Lewandowski

Gala Złotej Piłki - GDZIE OGLĄDAĆ? KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE gala Złotej Piłki? Złota Piłka GDZIE i KIEDY. Już wkrótce wszystko stanie się jasne - na specjalnej gali w Paryżu zostanie podane nazwisko triumfatora w plebiscycie Złotej Piłki 2019. Wśród nominowanych do sięgnięcia po tę prestiżową nagrodę znalazł się także kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. O KTÓREJ GODZINIE i KIEDY Złota Piłka 2019?

GALA ZŁOTEJ PIŁKI - KIEDY I O KTÓREJ GODZINIE?

Złota Piłka bez wątpienia jest najcenniejszą nagrodą indywidualną w świecie futbolu. To własnie zdobywcy tego wyróżnienia przechodzą do historii jako najlepsi zawodnicy w danym roku. Do niedawna aż przez 10 lat trwało panowanie Leo Messiego i Cristiano Ronaldo, którzy zanotowali po pięć triumfów. Jeden z tej dwójki odnosił sukces za każdym razem od 2007 roku, kiedy to zatriumfowała ówczesna gwiazda AC Milan, Ricardo Kaka. Duopol został jednak przerwany rok temu za sprawą Luki Modricia. Chorwat został nagrodzony po fantastycznym okresie w swoim wykonaniu, w którym doprowadził swoją reprezentację do srebrnego medalu mistrzostw świata, a Real Madryt do czternastego triumfu w Lidze Mistrzów w historii.

W gronie nominowanych znajduje się także Robert Lewandowski, który toczy walkę z takimi zawodnikami jak Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Virgil van Dijk czy Sadio Mane. Do tej pory "Lewy" został najwyżej sklasyfikowany w 2015 roku - na 4. miejscu. Czy teraz poprawi ten rezultat, czy też nie będzie mu to dane? Wkrótce się o tym przekonamy.

GALA ZŁOTEJ PIŁKI - KIEDY I O KTÓREJ GODZINIE?

Gala wręczenia Złotej Piłki odbędzie się w poniedziałek, 2 grudnia w Paryżu. Początek ceremonii zaplanowano na godzinę 20:30. Transmisję na żywo z tego wydarzenia przeprowadzi stacja telewizyjna TVP Sport, a darmowy i legalny stream on-line będzie dostępny w serwisie sport.tvp.pl.

Najnowsze