Szymon Marciniak

i

Autor: Cyfrasport Szymon Marciniak

Oficjalna decyzja

Oficjalnie: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu LM! Potwierdziły się doniesienia, wielka odpowiedzialność

2023-05-15 10:33

Oficjalnie: Szymon Marciniak sędzią rewanżu w półfinale Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City a Realem Madryt! O tej możliwości mówiło się od kilku dni, po tym jak arbiter pierwszego spotkania (1:1) nie wypadł najlepiej i zebrał sporo niepochlebnych opinii. UEFA postanowiła zaangażować do rewanżu sędziego ostatniego finału mistrzostw świata, aby zadbać o odpowiedni poziom sędziowski.

Początkowo wiele mówiło się o tym, że Marciniak jest jednym z głównych kandydatów do sędziowania w finale Ligi Mistrzów. Sędziowskie plany bywają jednak płynne, a w związku z nominacją do poprowadzenia półfinału Manchester City - Real Madryt szanse na angaż w finale znacznie spadły. UEFA postanowiła jednak zadbać o obsadę hitowego rewanżu w związku z kontrowersjami po pierwszym meczu na Santiago Bernabeu. Analizy po powtórkach wykazały, że gol Kevina De Bruyne na 1:1 nie powinien zostać uznany, a Real miał ogromne pretensje do sędziującego Artura Diasa. Teraz Marciniak uznawany po mundialu za najlepszego sędziego świata ma być gwarancją odpowiedniego poziomu.

Oficjalnie: Szymon Marciniak sędzią rewanżu Manchester City - Real Madryt

Dla 42-latka z Płocka będzie to siódmy mecz w tej edycji Ligi Mistrzów. Ponownie otrzymał on jeden z półfinałów - przed rokiem sędziował starcie Liverpoolu z Villarreal. Tradycyjnie jego asystentami będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a sędzią technicznym będzie Istvan Kovacs z Rumunii. Polski skład sędziowski uzupełni też zespół odpowiedzialny za VAR. Na głównego arbitra odpowiedzialnego za system wideoweryfikacji wyznaczono Tomasza Kwiatkowskiego, a jego asystentem będzie Bartosz Frankowski.

Mecz Manchester City - Real Madryt odbędzie się w środę, 17 maja, o godzinie 21:00. W pierwszym spotkaniu w Madrycie padł remis 1:1, więc temperatura meczu będzie naprawdę wysoka. Prawdopodobnie Marciniak będzie musiał odłożyć na bok plany związane z finałem LM, ale niewykluczone, że przypadnie mu w tym sezonie finał Ligi Europy lub Ligi Konferencji Europy.

Sonda
Czy Szymon Marciniak to najlepszy sędzia w Europie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze