Olympique Marsylia zapłaci TRZY MILIONY EURO za naruszenie finansowego fair play

2020-06-19 18:58 DCH
Olympique Marsylia
Autor: East News Olympique Marsylia

UEFA nałożyła sankcje na marsylski Olympique. Klub popełnił duże nadużycia wobec tzw. finansowego fair play. Ale pomimo sankcji wychodzi obronną ręką: będzie mógł grać w europejskich pucharach.

Przepisy zabraniają klubom uczestniczącym w rozgrywkach rangi europejskiej, by wydawały więcej niż zarabiają i poddają ścisłej kontroli wpływy pochodzące od właścicieli klubu. Na mocy tych przepisów oraz ugody zawartej z komisją do spraw nadzoru finansowego klubów przy UEFA, OM zobowiązał się, by w czerwcu 2019 strata bilansowa nie przekroczyła 50 milionów euro. Tymczasem wyniosła 91 milionów.

Za karę OM ma zapłacić federacji UEFA grzywnę w wys. 3 milionów euro. Ponadto w dwóch kolejnych sezonach UEFA zatrzyma 15% jego nagród za udział w europejskich pucharach (o ile w tym okresie będzie w nich grał). A jeśli będzie w nich grał, to w trzech najbliższych sezonach może do nich wystawić najwyżej 23 piłkarzy (zwykły limit to 25).

Dla tegorocznego wicemistrza Francji najważniejsze najważniejsze jest to, że może grać w Lidze Mistrzów 2020-2021. Dimitri Payet i jego koledzy mogą być spokojni o swoje zarobki.

Najnowsze