Piotr Zieliński, Liga Mistrzów

i

Autor: AP PHOTO Piotr Zieliński, Liga Mistrzów

Przed hitem Milan - Napoli w LM

Piotr Zieliński oceniony przez byłą włoską gwiazdę. Nie ma wątpliwości, jednoznaczna opinia

2023-04-12 12:30

W tym sezonie Napoli może zapisać piękny rozdział w historii klubu. Walczy o mistrzostwo Włoch, a także świetnie spisuje się w Lidze Mistrzów. wkład w te osiągnięcia ma Piotr Zieliński. Były pomocnik Massimo Ambrosini tak ocenił polskiego kadrowicza. Włoch nie ma wątpliwości co do polskiej gwiazdy Napoli.

W tym sezonie wykręca bardzo dobre statystyki

W ćwierćfinale Napoli zmierzy się z Milanem. Pierwsze spotkanie już 12 kwietnia w Mediolanie. Ostatnio Milan rozbił 4:0 Napoli w lidze włoskiej. Dokonał tego na boisku lidera Serie A. Czy ekipa z Neapolu zrewanżuje się za tamto lanie? Dużo będzie zależało od dyspozycji Piotra Zielińskiego. - Z pewnością jest jednym z liderów środka pola w drużynie z Neapolu - powiedział Massimo Ambrosini w rozmowie z naszym portalem. - W weekend trener dał mu odpocząć, nie wpuszczając na boisko. Widać, że bardzo liczy na jego pomoc. Zieliński, szczególnie w Lidze Mistrzów w tym sezonie wykręca bardzo dobre statystyki. Jest w idealnym wieku dla zawodnika. Myślę, że osiągnął bardzo wysoki poziom, a swoją grę potrafi przełożyć na konkretne liczby. Naprawdę świetnie się go ogląda, co tylko potwierdzają liczby - komplementował kadrowicza.

Jest bardzo kreatywny i potrafi sobie poradzić z niejednym rywalem

Jak zatem Napoli wypadnie w starciu z Milanem w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów? - Siłą Napoli jest zespół - podkreślił Włoch. - Świetnie wygląda Kwaracchelia. Zieliński odgrywa ważną rolę w kreowaniu gry. Ma dużo kluczowych podań, dobrze czuje się w małej grze właśnie z Gruzinem. Spaletti ufa mu od początku sezonu i z pewnością otrzyma jakieś kluczowe zadanie. Trener Stefano Pioli z pewnością zwróci na niego szczególną uwagę. Zieliński to nie tylko gwiazda Napoli, ale całej ligi. Postać, bez której trudno sobie wyobrazić zespół Napoli. Dlatego na pewno sztab szkoleniowy Milanu będzie starał się w jakiś sposób zneutralizować Polaka. Z drugiej strony jest on bardzo kreatywny i potrafi sobie poradzić z niejednym rywalem - tak Ambrosini opisał gwiazdę Napoli.

Sonda
Czy Piotr Zieliński sięgnie w tym sezonie z Napoli po mistrzostwo Włoch?
Piotr Zieliński po meczu Polska - Albania
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze