Piotr Zieliński

Autor: AP PHOTO/ANDREW MEDICHINI Piotr Zieliński

Uraz Zielińskiego

Piotr Zieliński skończył mecz z urazem! Musiał zejść w przerwie, co z jego zdrowiem?

2022-10-05 7:46

Piotr Zieliński znów pokazał się z dobrej strony w meczu Ligi Mistrzów. Tym razem miał swój udział w pokonaniu aż 6:1 Ajaxu Amsterdam – to najwyższa porażka klubu w historii w Lidze Mistrzów. Polak był autorem jednej z bramek dla Napoli, jednak spotkania nie dokończył i został zmieniony już w przerwie. Trener Luciano Spalletti przyznał, że powodem tej decyzji był uraz naszego reprezentanta.

Piotr Zieliński zachwyca w obecnym sezonie Ligi Mistrzów. Już na sam początek rozgrywek Polak zagrał koncertowo – w wygranym aż 4:1 meczu z Liverpoolem, finalistą poprzedniej edycji, nasz pomocnik strzelił dwie bramki i zanotował asystę. W spotkaniu z Rangersami dwa razy zmarnował rzut karny (pierwszy został powtórzony), ale przez wielu ekspertów, a przede wszystkim trenera Spallettiego, był chwalony za wkład w grę drużyny. Kolejny „konkret” Zieliński dorzucił w trzecim meczu fazy grupowej, trafiając na 3:1 w starciu z Ajaxem Amsterdam, z którym Napoli ostatecznie wygrało aż 6:1. Zieliński kolejne bramki kolegów oglądał już jednak spoza murawy, bowiem zszedł w przerwie spotkania. Po meczu wyjaśniono, że to niestety uraz.

Wielki skandal w meczu Barcelony! Ten błąd trudno wytłumaczyć, eksperci nie mają wątpliwości

Piotr Zieliński będzie pauzował?

Z pewnością każda przerwa od gry byłaby dla Polaka i jego klubu dużą stratą. Błyszczy on nie tylko w Lidze Mistrzów, ale też w Serie A, gdzie w 8 meczach zanotował jedno trafienie i aż 4 asysty, co wydatnie przyczyniło się do tego, że Napoli jest liderem tabeli. W komunikacie klubu pojawiła się informacja, że Zieliński zszedł w przerwie meczu z Ajaxem z powodu urazu.

Haaland już planuje kolejny transfer? Chce go wielki klub, to byłby prawdziwy hit

- Piotr Zieliński zszedł po pierwszej połowie meczu z Ajaxem z powodu urazu prawej łydki – czytamy. Trochę więcej o sytuacji powiedział trener Spalletti. - Zieliński dostał cios, więc go zmieniłem po problemie z końca pierwszej połowy – powiedział Włoch, wyjaśniając, że do kontuzji doszło po kontakcie z rywalem. W tej chwili nie wiadomo jednak, na ile poważny to uraz i ile, jeśli w ogóle, będzie musiał pauzować Polak. Napoli za 4 dni (9.10) zmierzy się w Serie A z Cremonese, a za kolejne 3 dni (12.10) zagra ponownie z Ajaxem Amsterdam w Lidze Mistrzów.