Aleksander Ceferin, UEFA

i

Autor: East News Aleksander Ceferin - prezydent UEFA

Prezydent UEFA masakruje założycieli Superligi. Nazywa ich PŁASKOZIEMCAMI!

2021-06-01 11:31

Choć cykl życia Superligi – powołanej przez Real Madryt oraz jedenastu innych gigantów europejskiej piłki – można oszacować na około 48 godzin, po dziś dzień nie milkną echa rewolucji, którą Florentino Perez i spółka chcieli wywołać w świecie piłki nożnej. Dziewięć z dwunastu klubów po naciskach ze strony środowisk kibicowskich dobrowolnie wycofało się z projektu, a następnie doszło do porozumienia z Europejską Federacją Piłkarską (UEFA) w kwestii sankcji za ten wybryk. Na „placu boju” pozostały jedynie Real Madryt, FC Barcelona oraz Juventus, które nie zamierzają wdawać się z UEFĄ w żadne układy. Właśnie na temat tych klubów w bardzo ostrym tonie wypowiedział się prezydent europejskiej federacji, Aleksander Ceferin.

Przypomnijmy, że Superliga była projektem powołanym do życia przez dwunastu europejskich gigantów (Real M., Barcelona, Atletico, Inter, Milan, Juventus, Man City, Man Utd, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Liverpool) w celu wyparcia rozgrywek Ligi Mistrzów. Nie minęły jednak nawet 24 godziny, nim pod wpływem nacisków ze stron środowisk kibicowskich oraz byłych piłkarzy kluby zaczęły wycofywać się z tego pomysłu. Jako pierwsze krok ten wykonały kluby angielskie, a następnie dołączyły do nich drużyny z Mediolanu oraz Atletico Madryt. Wciąż jednak nie milkną echa całej sytuacji, a wizja wykluczenia Realu, Barcelony oraz Juventusu z europejskich pucharów wciąż jest realna.

Raport z Opalenicy. Sousa i Bereszyński to najwięksi optymiści

Ceferin nie pozostawił na klubach suchej nitki

Real Madryt, FC Barcelona oraz Juventus wciąż są jednak zdania, że Superliga nie upadła, a pozostałe kluby nie mogą ot tak się z niej wycofać. Obie strony wciąż „boksują się” poprzez różnego rodzaju oświadczenia, groźby oraz ostrzeżenia. Zachowania wyżej wymienionych klubów nie jest w stanie zrozumieć prezydent UEFA, Aleksander Ceferin. 53-letni Słoweniec upust swoim emocjom dał podczas wywiadu z „The Telegraph”. - Nawet najmniej rozgarnięci ludzie wiedzą, że Superliga upadła – wypalił.

Kolejne wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Znalazł się w doborowym towarzystwie

- Ludzie narzekali, że wszystko jest winą tych „amerykańskich właścicieli” [angielskich klubów], ale nie zapominajmy, że jedynymi płaskoziemcami na sali są Włoch i dwóch Hiszpanów. Wydają oświadczenia: „Superliga wciąż istnieje, wciąż mamy Superligę”, a dwa dni później wysyłają podanie o możliwość gry w Lidze Mistrzów. Zatem są w Superlidze, bo przeszkadza im Liga Mistrzów, ale z drugiej strony chcą w niej jednak grać? Twierdzą, że Champions League to już przeszłość, ale wciąż chcą w niej grać? – grzmiał sternik europejskiej federacji. - Grożą nam, wysyłają listy, że nas pozwą w kryminalnym sądzie. Ewidentnie widać, że mają zbyt dużo pieniędzy. Powinni je zainwestować w futbol kobiecy i piłkę młodzieżową – dodał.

Sonda
Czy podoba Ci się pomysł powstania Superligi?

Real, Barcelona i Juve zostaną wykluczone?

Ceferin, zapytany o możliwość wyrzucenia wyżej wymienionych klubów ze struktur UEFA, odpowiada: - Wierzcie mi, że za najlepsze rozwiązanie uważam sytuację, kiedy w Lidze Mistrzów grają ci, którzy się do niej po prostu zakwalifikują. Ale trudno się z nimi kontaktować, kiedy po prostu znikają i nie chcą wrócić. Jedyne co mamy, to te ich listy. Ja ich nie czytałem, ale nasi prawnicy twierdzą, że ciągle nam grożą. Kiedy rozmawiam z pozostałymi 244 klubami zrzeszonymi w ECA, oni naprawdę nie cieszą się popularnością. Tylko grożą wszystkim pozwami. Oni chcieliby grać w swoich rozgrywkach i charytatywnie podzielić się z innymi. Inni jednak nie potrzebują turnieju charytatywnego – kończy.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze