Raków - autokar

i

Autor: Dariusz Leśnikowski Autokar Rakowa pod stadionem Parken w Kopenhadze

W drodze po chwałę

Raków nie zaniedbał niczego: po Kopenhadze piłkarzy wozi ich klubowy autokar. Przejechał ponad tysiąc kilometrów

2023-08-30 12:48

Przed taką szansą mistrz Polski nie stał od dawna. W środowy wieczór Raków na stadionie Parken w stolicy Danii zagra rewanżowy mecz czwartej rundy eliminacji Champions League. Jego stawką będzie awans do fazy grupowej, w której w XXI wieku mistrz Polski zagrał tylko raz. Teraz częstochowianie mozolnie przebijali się przez kolejnych rywali (Flora Tallin, Karabach Agdam, Aris Limassol), by teraz zapukać do bram futbolowego (i finansowego) raju.

- Bez względu na ostateczny wynik, będzie to wielki mecz dla Rakowa i całej polskiej piłki. Jesteśmy jeden mecz od Ligi Mistrzów, chcemy napisać własną, piękną historię mówił na przedmeczowej konferencji Dawid Szwarga. Podobnie jak jego poprzednik i współtwórca ostatnich sukcesów częstochowskiej drużyny, Marek Papszun, również i on nie zaniedbuje żadnego szczegółu, który mógłby mieć wpływ na przygotowanie – i samopoczucie! - zawodników w obliczu najważniejszego spotkania w ich życiu.

Dlatego choć częstochowianie do Kopenhagi dotarli drogą lotniczą, nie dziwił widok klubowego autokaru, stojącego pod stadionem Parken w trakcie oficjalnego treningu Rakowa. Mistrzowie Polski postanowili wysłać go z Częstochowy do stolicy Danii (1050 km), by – jak usłyszeliśmy – „zawodnicy, którzy przyzwyczajeni są do własnych miejsc w czasie jazdy, czuli się komfortowo”. Tą drogą dotarła też część sprzętu, niezbędnego do odpowiedniego przygotowania się w ostatnich godzinach przed pierwszym gwizdkiem. A poza tym – ładnie wygląda duży napis „mistrz Polski” na burtach autokaru pod stadionem, na którym gra mistrz Danii!

Początek rewanżowego meczu FC Kopenhaga – Raków Częstochowa na stadionie Parken w środę o godz. 21.00. Transmisja w Polsat Sport i TVP Sport.

Sonda
Jaki wynik osiągnie Raków w rewanżu w Kopenhadze?

QUIZ. Polskie kluby i piłkarze w Lidze Mistrzów. Będzie 10 na 10?

Pytanie 1 z 10
Liverpool wygrał Ligę Mistrzów 2005. Bohaterem finału z Milanem był Jerzy Dudek. Który słynny piłkarz nie dał rady w decydującym rzucie karnym pokonać polskiego bramkarza?
Najnowsze