Carlo Ancelotti

Autor: AP PHOTO/MANU FERNANDEZ Carlo Ancelotti

Real Madryt dokonał niemożliwego. Carlo Ancelotii wyjaśnił, co pozwoliło jego drużynie podnieść się w krytycznym momencie

2022-05-05 8:03

Real Madryt awansował do finału Ligi Mistrzów po niezwykle emocjonującym dwumeczu z Manchesterem City. W Manchesterze „Królewscy” przegrali 3:4, a w rewanżu do 89. minuty przegrywali 0:1 i potrzebowali dwóch goli, by doprowadzić przynajmniej do dogrywki. Ostatecznie Real wygrał po dogrywce 3:1 i wyeliminował zespół Pepa Guardioli. Po meczu trener Realu Madryt, Carlo Ancelotti, wyjaśnił, co pozwoliło jego drużynie odwrócić losy dwumeczu.

Real Madryt w miniony weekend zapewnił sobie mistrzostwo Hiszpanii. Z jednej strony mogło to dać piłkarzom dużą swobodę gry, bowiem nie muszą oni martwić się już o wyniki w lidze, z drugiej jednak strony w drużynie mogło nastąpić zbyt duże rozprężenie. Tak się jednak nie stało i do rewanżu w półfinale Ligi Mistrzów „Królewscy” podeszli w pełni skoncentrowani. Przez większość spotkania jednak razili nieskutecznością i wydawało się, że to Manchester City awansuje dalej. Co więcej, w 73. minucie City strzeliło gola na 1:0, co oznaczało, że w dwumeczu prowadzą już 5:3. Minuty mijały, mecz zbliżał się do końca, ale Real nie potrafił strzelić gola, wydawało się być „pozamiatane”. Nieoczekiwanie Real strzelił dwa gole w dwie minuty! Najpierw w 90. oraz 91. minucie do siatki trafił Rodrygo, co oznaczało wyrównanie stanu rywalizacji. W 5. minucie dogrywki natomiast rzut karny wykorzystał Benzema i ostatecznie Real wygrał 3:1 i awansował do finału. Carlo Ancelotii wyjaśnił po meczu, że było to możliwe dzięki… historii Realu Madryt.

Były piłkarz Bayernu zdradził tajemnicę Lewandowskiego. To dlatego jest tak dobry, wskazał istotny szczegół

Ancelotti zdradza, co pozwoliło jego piłkarzom wygrać w trudnym momencie

Gdy rozpoczynała się 90. minuta meczu, mało kto mógł przewidywać, że Real zdoła się jeszcze wyrwać z niekorzystnego położenia. Ancelotii wcale jednak nie myślał o porażce. – Nie zdążyłem jeszcze pomyśleć o tym, co będzie, gdy przegramy i odpadniemy, choć City miało kontrolę nad grą. W ostatniej chwili udało się uniknąć wyeliminowania. W końcówce wykrzesaliśmy z siebie resztki energii, co wystarczyło do przedłużenia rywalizacji, która wydawała się dobiegać końca. Kiedy udało nam się wyrównać stan dwumeczu, to zyskaliśmy psychologiczną przewagę w dogrywce – powiedział.

Real Madryt w finale Ligi Mistrzów! Niesamowity comeback i karny w dogrywce!

Trener Realu zauważył, że to nie pierwszy raz, gdy odrabiali straty. Według niego to wielka historia Realu pozwala jego piłkarzom wznieść się na wyżyny. – Nie mogę powiedzieć, że jesteśmy przyzwyczajeni do tego, co się dziś zdarzyło, ale przecież podobnie było z Chelsea, a wcześniej z PSG. Jeśli miałbym wskazać, co pozwala nam przetrwać trudne chwile, podnieść się i dokonać tych spektakularnych rzeczy, to byłaby to historia tego klubu. To ona pozwala nam się odrodzić, gdy wygląda, że już nas nie ma – stwierdził Carlo Ancelotti po awansie do finału.