Gareth Bale, Real Madryt

Real Madryt triumfuje w Lidze Mistrzów po raz trzeci z rzędu. Świetne wejście Bale'a i okropne babole Kariusa

2018-05-27 0:56

W 2018 roku, tak jak rok wcześniej i przed dwoma laty, Ligę Mistrzów wygrał Real Madryt. Królewscy w wielkim finale pokonali Liverpool 3:1. Wszystkie gole wpadły w drugiej połowie spotkania. Bohaterem kijowskiego pojedynku był Gareth Bale, który zdobył w sobotni wieczór dwa gole. Antybohaterem zostanie okrzyknięty Loris Karius - bramkarz The Reds sprezentował rywalom dwa gole.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszej połowy była kontuzja Mohameda Salaha. Egipcjanin ucierpiał w starciu z Sergio Ramosem i w 31. minucie ze łzami w oczach opuścił boisko. Kontuzja barku stawia pod znakiem zapytania jego występ na mundialu w Rosji. Zejście gwiazdy Liverpoolu osłabiło znacznie angielską drużynę. W początkowym fragmencie meczu to oni byli stroną dominującą i mieli więcej okazji do strzelenia gola.

Dopiero uraz i zejście Salaha pobudziło Real Madryt. Królewscy ruszyli w ostatnim kwadransie pierwszej połowy na rywala i kilkukrotnie zagrozili bramce Lorisa Kariusa. W 43. minucie Karim Benzema strzelił nawet bramkę, ale był na pozycji spalonej i Milorad Mazić gola nie uznał.

Strzelanie rozpoczęło się w 51. minucie. Kuriozalny błąd popełnił bramkarz Liverpoolu. Chciał wyrzucić piłkę ręką i nie przewidział, że nogę wystawi Karim Benzema. Karius trafił piłką we Francuza, a futbolówka wtoczyła się do bramki. Było 1:0.

The Reds szybko odpowiedzieli trafieniem Sadio Mane, który zmienił kierunek strzału głową Dejana Lovrena i z bliska pokonał Keylora Navasa.

W 64. minucie błysnął Gareth Bale. Walijczyk minutę po wejściu na boisko złożył się do przewrotki w polu karnym rywala i zdobył przepięknego gola, który znów dał Królewskim prowadzenie.

Liverpool próbował jeszcze raz odrobić stratę, ale widać było, że brak Salaha odbił się na możliwościach ofensywnych piłkarzy Juergena Kloppa.

Gwóźdź do trumny Liverpoolu wbił Gareth Bale, a właściwie Loris Karius. Walijczyk wręczył tylko bramkarzowi młotek, a ten przybił kawałek metalu. Silny strzał Bale'a leciał wprost na niemieckiego golkipera, a ten właściwie sam wrzucił sobie piłkę do siatki.

Real zwyciężył 3:1 i po raz trzeci z rzędu zwyciężył Ligę Mistrzów. Wychodzi na to, że Champions League to takie rozgrywki, w których grają 32 drużyny, a na końcu i tak wygrywa Real.

Real Madryt - Liverpool FC 3:1 (0:0)

Bramki: Karim Benzema 51, Gareth Bale 64, 85 - Sadio Mane 55

Żółta kartka: Sadio Mane

Real: Navas - Carvajal (37. Nacho) , Varane, Ramos, Marcelo - Casemiro, Modrić, Kroos - Isco (61. Bale), Benzema (89. Asensio), Ronaldo

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson - Henderson, Milner (83. Can), Wijnaldum - Salah (31. Lallana), Firmino, Mane

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 17 marca 2020

17 marca, godz. 7.00

W województwie podlaskim wciąż brak potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa. Przypominamy, że wczoraj w wyniku zarażenia zmarła 4 osoba - 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

17 marca, godz. 7.44

W Białymstoku już wykonują testy na obecność koronawirusa. Nasz reporter sprawdził, jak to wygląda: W Białymstoku wykonują już testy na obecność koronawirusa. Zbadano pierwsze próbki

17 marca, godz. 8.51

Czy obecnie można wysyłać i odbierać przesyłki pocztowe? Tak. Poczta Polska poinformowała, jak powinniśmy to robić: Bez rękawiczek i maseczki nie nadasz i nie odbierzesz listu? Komunikat Poczty Polskiej

17 marca, godz. 8.54

W Polsce jest już 5 ofiara śmiertelna koronawirusa. To 57-letni mężczyzna z Wałbrzycha, który miał choroby współistniejące. Ministerstwo Zdrowia poinformowało jednocześnie, że potwierdzono 28 nowych przypadków zachorowania na COVID-19. Potwierdzone przypadki dotyczą: