Cristiano Ronaldo, Real Madryt

Autor: East News Cristiano Ronaldo, Real Madryt

Real Madryt – PSG 1:0. Królewskie męczarnie na Santiago Bernabeu

2015-11-03 23:45

Spotkanie Real Madryt - PSG zapowiadano jako hit 4. Kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale podobnie jak dwa tygodnie w Paryżu piłkarze nieco rozczarowali. Ten mecz miał momenty, ale było ich zdecydowanie za mało, by zapamiętać go na długo. Ale w pamięci pozostanie z pewnością kuriozalny gol dla Realu zdobyty przez Nacho, który ostatecznie okazał się zwycięski dla gospodarzy.

Podczas poprzedniej kolejki fazy grupowej spodziewaliśmy się tego samego, co teraz. Mieliśmy nadzieję, że nazwiska wielkie na papierze będą równie wielkie na boisku. Ale niestety nie były. Tamto spotkanie zakończyło się nudnym remisem 0:0 i dziś oczekiwaliśmy, że chociaż zobaczymy bramki.

Zobacz: Real Madryt - PSG NA ŻYWO: Transmisja w TV i STREAM ONLINE

I zobaczyliśmy, ale piłkarze Realu i PSG nie chcieli nas specjalnie rozpieszczać. A właściwie należałoby powiedzieć inaczej - goście chcieli, ale nie umieli, a gospodarze może i umieli, ale jednak niespecjalnie chcieli. Paryżanie przez całe spotkanie byli stroną dominującą, stwarzali sobie lepsze sytuacje i mieli dużą przewagę nad wyjątkowo zagubionym Realem. W końcówce pierwszej połowy fatalny błąd w wyjściu do piłki popełnił jednak bramkarz Kevin Trapp, a to wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej Nacho.

Real mądrze się bronił i szukał swoich szans, ale w kolejnych minutach nieźle prezentował się golkiper gości. A ponadto „Królewscy” mieli furę szczęścia, bowiem Adrien Rabiot trafił w słupek, a Angel Di Maria w poprzeczkę. Ostatecznie mimo przewagi PSG to Rafa Benitez mógł tryumfować. A radość była podwójna, bo gospodarze po tym zwycięstwie zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

REAL MADRYT - PSG 1:0

Bramki: Nacho 35

Żółte kartki: Casemiro, Navas - Aurier, Luiz

Real: Navas - Danilo, Ramos, Varane, Marcelo (33. Nacho) - Kroos, Casemiro, Modric - Isco (82. Kovacić), Jese (63. Vazquez), Ronaldo

PSG: Trapp - Aurier, Luiz, Silva, Maxwell - Motta, Verratti (17. Rabiot), Matuidi (75. Lucas) - Di María, Ibrahimović, Cavani