Jakub Świerczok, Robert Lewandowski, reprezentacja Polski

Autor: Cyfra Sport Jakub Świerczok zmienia Roberta Lewandowskiego

Reprezentant Polski w kosmicznej formie. Dwa mecze w el. LM i cztery gole! [WIDEO]

2018-07-18 8:48

To był znowu jego wieczór! W pierwszym spotkaniu eliminacji Ligi Mistrzów popisał się hattrickiem, a we wtorek dopisał do swoich statystyk kolejne trafienie. Z taką formą o powołania do reprezentacji Polski nie powinno być mu trudno. Jeśli utrzyma wysoką dyspozycję, to doprowadzi także Łudogorca Razgrad do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jakub Świerczok znowu jest na ustach wszystkich!

Łudogorec Razgrad pewny awansu do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów mógł być już w zasadzie po pierwszym meczu. Bułgarzy rozbili na własnym stadionie Crusaders Belfast aż 7:0. W wyjazdowym rewanżu Jakub Świerczok dostał szansę gry już od pierwszej minuty. Za zaufanie odpłacił się w 65. minucie, pokonując bramkarza rywali. Czternaście minut później opuścił plac gry i towarzyszyły mu brawa ze strony kolegów z zespołu.

Kolejne trafienie powiększyło dorobek napastnika reprezentacji Polski w tegorocznych rozgrywkach. Przed tygodniem Jakub Świerczok zaczął mecz z Crusaders na ławce rezerwowych. Nie przeszkodziło mu to jednak dobić znacznie niżej notowanego rywala. Po zameldowaniu się na boisku aż trzy razy pokonał golkipera i w dwóch meczach strzelił już łącznie cztery gole.

W tej fazie eliminacji Ligi Mistrzów wystąpiła także Legia Warszawa. Mistrzowie Polski zgodnie z planem wyeliminowali irlandzki Cork City. Po zwycięstwie 1:0 na wyjeździe, w stolicy padł wynik 3:0 na korzyść naszego przedstawiciela w eliminacjach elitarnych rozgrywek. W kolejnej rundzie legioniści zmierzą się ze Spartakiem Trnawa lub Żrinjskim Mostar.