Robert Lewandowski, Bayern Monachium

Autor: AP Robert Lewandowski (L) i Sokratis Papastatopulos podczas meczu Bayern Monachium-Borussia Dortmund 6-0

"Zorro" Lewandowski straszy Real przed półfinałem LM

2018-04-19 4:00

Podbite oko nie przeszkadza mu w pognębianiu kolejnych rywali! Robert Lewandowski (30 l.) strzelił dwa gole w meczu z Bayerem Leverkusen (6:2), a jego Bayern awansował do finału Pucharu Niemiec.

Już w 3. minucie Lewandowski "skubnął" piłkę po strzale Martineza i ta trafiła do siatki. Sześć minut później "Lewy" (po podaniu od Ribery'ego) przymierzył doskonale i z ostrego kąta pokonał bramkarza Bayernu. Bawarczycy są ostatnio w wybornej formie - w trzech meczach strzelili aż 15 goli.

Lewandowski strzela, a także czeka na mecze Ligi Mistrzów z Realem Madryt i zejście opuchlizny spod oka. Kolejne dni mijają, a śliwka Lewandowskiego się nie zmniejsza. Siniec pochodzi z meczu Ligi Mistrzów z Sevillą, który odbył się ponad tydzień temu. - Jest w porządku. Codziennie nowy kolor pod okiem, nie wygląda to może ładnie, ale wkrótce powinno być wszystko tak, jak należy - powiedział Lewandowski przed kamerą TVP Sport.

Polak wykorzystał oko do oryginalnej cieszynki i specjalnego gestu po golu. "Zorro" Lewandowski postraszył Real Madryt przed półfinałem Ligi Mistrzów. Były to jego gole numer 36 i 37 w tym sezonie (we wszystkich rozgrywkach). Jest liderem klasyfikacji strzelców Pucharu Niemiec (6 goli). W sobotę Bayern gra na wyjeździe z Hannoverem 96 (Bundesliga), ale Lewandowski najprawdopodobniej będzie odpoczywał.

Finał 19 maja w Berlinie. Bayern zagra ze zwycięzcą wczorajszego meczu Schalke - Eintracht (zakończył się po zamknięciu tego wydania gazety).