Mariusz Formalczyk Pogoń Szczecin

Autor: JACEK KOZIOL/SUPER EXPRESS Mariusz Formalczyk Pogoń Szczecin

Sensacja w Szczecinie. Pogoń gromi mistrza Hiszpanii!

2021-09-29 20:43

Świetny debiut młodych piłkarzy Pogoni Szczecin w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Portowcy wygrali 3:0 z aktualnym mistrzem Hiszpanii, Deportivo La Coruna w pierwszym meczu 1. rundy tych rozgrywek.

Przed meczem można było mieć dużo obaw przed konfrontacją z najlepszą drużyną kategorii U-19 z kraju, który jest potęgą piłkarską. Początek to potwierdzał, bo Hiszpanie lepiej weszli w mecz, ale Pogoń zaczęła rewanżować się szybkimi akcjami. W  39. minucie po indywidualnej akcji gola strzelił Mariusz Fornalczyk, który ma za sobą występy w Ekstraklasie. Mecz toczył się w szybkim tempie, a gra była ostra. Pogoń podjęła wyzwanie. W doliczonym czasie gry I połowy po akcji zainicjowanej przez Fornalczyka, pod bramką gości przytomnie zachował się Mateusz Bąk i podwyższył na 2:0. Hiszpanie zaskoczeni takim obrotem sprawy po przerwie zdecydowanie zaatakowali, ale defensywa Pogoni spisywała się bez zarzutu, a w bramce kilka razy wielkim talentem błysnął  Łukasz Łęgowski. Oprócz swojego brata Mateusza, Fornalczyka i Kacpra Łukasiaka wyróżniający się piłkarz Pogoni. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Portowcy przeprowadzili jeszcze jedną składną akcję, którą wykończył Fabian Grzelka. Po końcowym gwizdku zebrali wiele braw od ponad trzytysięcznej widowni za dobrą grę i zdecydowane zwycięstwo z juniorami renomowanego klubu. Mecz rewanżowy odbędzie się 20 października w La Corunii.