Ten gwiazdor futbolu zgarnie w tym roku najwięcej! Gigantyczne zarobki asa mistrza Włoch

2020-06-02 15:17 MaSz
Cristiano Ronaldo
Autor: AP Cristiano Ronaldo

Piłka nożna to wielkie emocje, ale i także ogromne pieniądze, które krążą w świecie futbolu. Zarabiają kluby, które płacą godziwe pensje swoim gwiazdom. Kto w 2020 roku będzie najlepiej opłacanym piłkarzem?

O takie zestawienie pokusił się "Forbes" (uwzględnił także innych sportowców), który wyliczył, że w tym roku szykuje się zmiana na pozycji lidera wśród najlepiej opłacanych futbolistów. Na pierwsze miejsce wskoczy Cristiano Ronaldo. Gwiazda Juventusu Turyn ma zarobić ponad 85 mln euro rocznie, to pieniądze z wynagrodzenia w mistrzu Włoch oraz z kontraktów reklamowych. Na drugim miejscu będzie Leo Messi, lider Barcelony. Argentyńczyk otrzyma ok. 84 mln euro. Na podium znalazł się także Nemar z Paris Saint Germain. Brazylijczyk został "podliczony' na kwotę ok. 77 mln na co składa się uposażenie z mistrza Francji i podobnie, jak u słynnych kolegów, także umów reklamowych.

Niemcy doceniają Polaka. Robert Lewandowski wśród najlepszych w Bundeslidze

W gronie najlepiej zarabiających piłkarzy świata znaleźli się także: Mohammed Salah (Liverpool, 28 mln euro) i Kylian Mbappe (ponad 27 mln euro) i... co jest dużym zaskoczeniem - Andres Iniesta (ok. 24 mln euro). Dziwi to dlatego, że hiszpański pomocnik występuje w lidze japońskiej.

Transferowe zamieszanie wokół Polaka. Mistrz Włoch walczy o Arkadiusza Milika

Najnowsze