Leo Messi

i

Autor: AP PHOTO Leo Messi

Wydatki PSG

Ten jeden ruch spowodował kolosalne straty! PSG wydało fortunę, teraz muszą wyłożyć kolejne miliony

2022-10-30 21:19

PSG od początku sezonu zalicza bardzo dobry występ w lidze francuskiej, a także w europejskich pucharach. Podopieczni Christophe'a Galtiera jeszcze nie przegrali żadnego meczu od początku rozgrywek na krajowym podwórku, a także w Lidze Mistrzów. Jednak nie wszystko układa się po myśli właścicieli paryskiego klubu. Mowa tutaj o stratach, jakie przyniosły ostatnie ruchy względem zawodników.

PSG od początku rozgrywek w sezonie 2022/2023 świetnie prezentują się w każdej płaszczyźnie. W lidze francuskiej, paryski klub ma na swoim koncie 35 punktów po trzynastu meczach, oznacza to, że tylko cztery punkty stracili podopieczni Christophe'a Galtiera przez remisy z Monaco oraz Reims. W Lidze Mistrzów, Paris Saint - Germain jest pewne awansu do kolejnej rundy, ponieważ w grupie z Benficą, Juventusem oraz Maccabi Haifa zajmują pierwsze miejsce pozostawiając w tyle zespół Turynu oraz Izraelu mając 8 punktów przewagi. Ponadto klub z Paryża dokonał niesamowitej rzeczy, ponieważ przez 100 meczów domowych stadion został zapełniony w 100%.

PSG poniosło ogromne straty! Wszystko przez jedną decyzję

Jak poinformował dziennik "L'Equipe" PSG zanotowało ogromne straty w poprzednim sezonie, które wyniosły aż 370 milionów euro. Paryski klub uzyskał dochody w wysokości 660 milionów euro, nie wliczając w to transferów. Jednak kontrakt Kyliana Mbappe miał zostać częściowo rozliczony, a warto przypomnieć, że mówi się o kwocie dla Francuza 630 milionów euro za trzy lata gry. Taka sytuacja mogła mieć miejsce, dzięki temu, że UEFA wprowadziła nowe zasady kontroli finansowej, gdzie zostały przyznane nowe ograniczenia: płace, transfery i opłaty agentów do 70 proc. klubowych przychodów - w tym sezonie limit wynosi 90 proc., w następnym 80 proc., a w trzecim roku i kolejnych - 70 proc.

Jan Tomaszewski OCENIA POWOŁANIA Michniewicza!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze