To będzie spektakularny upadek Superligi?! Kolejne kluby chcą się wycofać z projektu, wszystko wisi na włosku

Stadion Chelsea - Stamford Bridge
Autor: Shutterstock Stadion Chelsea - Stamford Bridge

W ostatnich dniach kibice oraz dziennikarze sportowi żyli przede wszystkim Superligą, która została powołana do życia przez dwanaście klubów założycielskich. Rozgrywki narobiły sporego zamieszania w świecie sportu, jednak jak się okazuje, cały plan może rozpaść się kilkadziesiąt godzin pod założeniu rozgrywek. Media, zarówno z Anglii, jak i Hiszpanii donoszą bowiem, że kolejne kluby chcą wycofać się z Superligi. to sprawiło, że władze projektu zaplanowały specjalne i nadzwyczajne spotkanie.

Superliga wzbudziła skrajne emocje kibiców piłki nożnej od samego początku, gdy ogłoszone zostało powstanie rozgrywek. Projekt, w którym miało uczestniczyć 12 klubów z najlepszych lig na świecie, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Liverpool, Manchester United, Manchester City, FC Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt, AC Milan, Inter Mediolan oraz Juventus, może jednak upaść, zanim na dobre wystartuje. Wszystko zaczęło się od informacji, według której Chelsea chwilę po tym, jak zgodziła się dołączyć od Superligi, miała zastanawiać się nad jej opuszczeniem. To okazało się jedynie początkiem. Kolejne media w Wielkiej Brytanii donosiły, że podobne plany ma Manchester City, a dyrektor generalny Manchesteru United, Ed Woodward podał się do dymisji. 

Kolejne kluby wycofują się z Superligi

Do tych informacji zaczęły dołączać doniesienia dziennikarzy z Hiszpanii. Według "AS-a", Atletico Madryt również miało nie być przekonane do Superligi i podobnie jak Chelsea i Manchester City zastanawiać się nad odejściem z rozgrywek. Taki obrót spraw miał bardzo zaskoczyć szefa Superligi, Florentino Pereza i doprowadzić do zwołania szybkiego zebrania władz Superligi. Ponadto, jak donosi "Daily Mail", rodzina Glazerów, czyli właściciele Manchesteru United, mają poważnie zastanawiać się nad sprzedażą klubu. 

Szef FIFA zabrał głos w sprawie Superligi! To zapowiedź gigantycznych konsekwencji

Superliga wisi na włosku

Swoje doniesienia mają również dziennikarze z Półwyspy Apenińskiego. Jak się okazuje, prezydent Juventusu, Andrea Agnelli miał podać się do dymisji. Ta informacja nie została jednak do tej pory potwierdzona. Sytuacja nie wygląda dobrze również na ulicach poszczególnych miast. Pod Stamford Bridge, gdzie swój mecz ligowy przeciwko Brighton rozgrywa obecnie Chelsea, zgromadziło się wielu fanów, którzy protestują przeciwko dołączeniu zespołu do Superligi. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze