FC Barcelona - Espanyol TV TRANSMISJA NA ŻYWO. La Liga: Barcelona - Espanyol GDZIE OGLĄDAĆ derby Barcelony dzisiaj 31.12 STREAM LIVE ONLINE

i

Autor: AP PHOTO FC Barcelona - Espanyol TV TRANSMISJA NA ŻYWO. La Liga: Barcelona - Espanyol GDZIE OGLĄDAĆ derby Barcelony dzisiaj 31.12 STREAM LIVE ONLINE

Liga Mistrzów w TVP

TVP straci kolejne wielkie wydarzenie sportowe? Sprawy się mocno skomplikowały, kibice mogą być zawiedzeni

2023-04-04 19:32

Sytuacja związana z transmisją Ligi Mistrzów w TVP jest skomplikowana. Telewizja publiczna w trwającym sezonie będzie transmitować na pewno jeszcze pięć meczów, czyli dwa ćwierćfinały oraz półfinały, a także najważniejsze spotkanie rozgrywek - finał. Sublicencyjna umowa została podpisana na dwa, a nie trzy lata, dlatego TVP będzie musiała ponownie rozpocząć rozmowy, jednak nie wiadomo czy przyniosą one pozytywny rezultat.

Sytuacja związana z transmisją Ligi Mistrzów w TVP jest mocno skomplikowana. Kibice, którzy nie mają dostępu do Polsatu Sport Premium mogą oglądać tylko jedno środowe spotkanie tych prestiżowych rozgrywek od 2017 roku. W tym momencie stacja Zygmunta Solorza ma pełne prawa do transmisji Ligi Mistrzów, która została nabyta w 2021 roku na trzy sezonu, czyli do 2024 roku. Koszt tej transakcji był rekordowy, ponieważ zainteresowanie europejskimi pucharami wykazywała również platforma Viaplay. Aktualna sublicencja TVP zawarła nie na trzy, lecz na dwa sezony Champions League. Umowa kończy się równo z ostatnim dniem rozgrywek, czyli finałem.

Skomplikowana sytuacja z Ligą Mistrzów w TVP! Kibice mogą być zawiedzeni

Jak informuje "Sport.pl", TVP jest w trakcie rozmów o przedłużeniu aktualnego kontraktu, ale nie są one łatwe. Nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz jest o wiele bardziej ostrożniejszy w sprawie wydawania pieniędzy, tym bardziej na sport. Warto zaznaczyć, że w Polsce jeszcze nie rozpoczęły się rozmowy na temat  Ligi Mistrzów w kolejnych latach, czyli od 2024 roku. Bardzo możliwe, że pośredniczący w sprzedaży praw TEAM Marketing zaprosi do rozmów wszystkich zainteresowanych w drugiej połowie roku. Umowami licencyjnymi na kolejne lata mogą się pochwalić takie kraje jak: Anglia, Niemcy, Francja, Holandia, czy Austria. Rozgrywki Ligi Mistrzów od 2024 roku zmienią swój format, zwiększy się liczba drużyn z 32 do 36, tym samym wzrośnie liczba meczów ze 125 na 189, a spotkania będą rozgrywane w "modelu szwajcarskim". 

Jest to kolejny cios dla TVP, ponieważ  Puchar Świata w skokach narciarskich już na dobre zadomowił się na otwartym kanale TVN-u. W sezonie 2022/23 TVP pokazało tylko trzy weekendy w ramach PŚ. Poza Wisłą i Zakopanem telewizja transmitowała zmagania w rumuńskim Rasnovie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze