Stadion Rakowa Częstochowa

i

Autor: Cyfrasport Stadion Rakowa Częstochowa

kiepski początek

Wielkie problemy rywala Rakowa Częstochowa! Piłkarze Arisu Limassol mają duże opóźnienie

2023-08-07 20:55

We wtorek, 8 sierpnia Raków Częstochowa może zrobić kolejny krok w stronę awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów lub Ligi Europy. Tego dnia drużyna Dawida Szwargi podejmie u siebie Aris Limassol w pierwszym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Rywale mieli się pojawić w Częstochowie w poniedziałek, ale już teraz wiadomo, że przybędą na miejsce z wielkim opóźnieniem.

Raków Częstochowa zaskoczył bardzo pozytywnie w europejskich pucharach i w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów pokonał faworyzowany Karabach Agdam, który w ostatnich latach zwycięsko wychodził z rywalizacji z m.in. Legią Warszawa czy Lechem Poznań. Awans do 3. rundy sprawił, że mistrz Polski ma już zapewnioną grę w fazie grupowej Ligi Konferencji, ale czemu ma na tym poprzestawać? Wciąż ma szansę na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów czy Ligi Europy – tę drugą zapewni sobie, jeśli pokona teraz Aris Limassol, który zdaje się być zespołem nawet słabszym od Karabachu. Co ciekawe, piłkarze cypryjskiego klubu mają już sporo popsutych planów, a wszystko przez pogodę.

Aris z opóźnieniem pojawi się w Częstochowie. Nici z konferencji i treningu?

Aris Limassol po ograniu BATE Borysów w poprzedniej rundzie eliminacji postanowił pozostać w tej części Europy i nie wracać na Cypr, by lepiej przygotować się na starcie z Rakowem. Ruch wydawał się całkiem dobrze przemyślany, bowiem obecnie w Polsce nie panują wielkie upały, w przeciwieństwie właśnie do Cypru. Piłkarze Arisu trenowali jednak nie w Polsce, ale na Łotwie, co okazało się pewnym problemem.

Rywale Rakowa mieli pojawić się w Częstochowie po południu w poniedziałek, 7 sierpnia – na godzinę 19:30 zaplanowano natomiast konferencję prasową, a pół godziny później trening na stadionie Rakowa. Te plany jednak spełzły na niczym bo jak podał Mateusz Miga z TVP Sport, podczas pierwszego startu samolot z piłkarzami Arisu został zawrócony przez złą pogodę.

Później Kacper Tomczyk z TVP Sport dodał, że samolot rywali Rakowa musiał awaryjnie lądować przez usterkę. Wiele wskazuje więc na to, że piłkarze Arisu trafią do Częstochowy późnym wieczorem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze