Mikael Ishak, Lech Poznań

i

Autor: Cyfra Sport Mikael Ishak

Wiemy, jakie pieniądze zainkasuje Lech Poznań za grę w Lidze Mistrzów! Kwota może zwalić z nóg

2022-07-05 17:33

Lech Poznań we wtorkowy wieczór rozpocznie walkę o grę w najbardziej prestiżowych rozgrywkach, mowa tu o Lidze Mistrzów. "Kolejorz" już w pierwszej rundzie trafił na wymagającego przeciwnika jakim jest Karabach. Klub z Azerbejdżanu od kilku sezonów regularnie występuję w europejskich pucharach. Jeśli mistrzowie Polski przebrną przez kwalifikacje i awansują do Ligi Mistrzów to czeka na nich spora premia.

Po zdobyciu mistrzostwa Polski, Lech Poznań stanie przed szansą na awans do Ligi Mistrzów. Przed zawodnikami "Kolejorza" czeka nie lada wyzwanie, ponieważ muszą przebrnąć przez cztery rundy kwalifikacji. Już na samym początku piłkarze z Wielkopolski będą musieli pokonać zespół z Azerbejdżanu - Karabach, który od kilku sezonów regularnie występuję w europejskich pucharach. Po minionym sezonie z funkcji trenera zrezygnował Maciej Skorża, tłumacząc odejście sprawami rodzinnymi. Następcą Polaka został John van den Brom, który w przeszłości prowadził takie kluby jak: KRC Genk czy FC Utrecht.

Piłkarz Lecha Poznań walczy z okrutną chorobą. Właśnie przekazał dobre wieści, kolejny promyk nadziei

Oprócz ewentualnego występu w prestiżowych rozgrywkach jakimi jest Liga Mistrzów, klub z Poznania będzie mógł zarobić ogromne pieniądze. Jeśli "Kolejorz" awansuję po dwumeczu z Karabachem to zainkasuję 660 tysięcy euro. W trzeciej rundzie ta kwota wzrośnie o 480 tysięcy euro, oprócz tego Lech Poznań za zagwarantowane miejsce w Lidze Europy otrzyma 2,94 mln euro. Po przejściu wszystkich rund na konto klubu z Wielkopolski wpłynie łączna kwota 15 mln euro, co daje w przeliczeniu 73 mln w polskiej walucie. Jest to równowartość połowy rocznego budżetu mistrza Polski. 

Ważą się losy Arkadiusza Milika. Niezwykle ważne słowa prezesa Olympique Marsylia

Sonda
Czy Lech Poznań pokona w dwumeczu Karabach Agdam?
Jan Tomaszewski o sytuacji z Czesławem Michniewiczem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze