Wisła przegrywa. Awans się oddala

2008-07-30 23:31

Wszystko układało się znakomicie dla Wisły aż do 60. minuty meczu z Beitarem. Później było już fatalnie.

Pierwsze minuty meczu w Jerozolimie zapowiadały wyrównane zawody. Wisła ambitnie grajac pressingiem nie dopuszczała Beitar do wielu sytuacji podbramkowych. Po upływie 20 minut gra zaczęła sie klarować . Krakowianie majac na uwadze powolnosc dwóch srodkowych defensorów przeciwnika, zagrywali dłupie piłki do szybkiego Pawła Brozka(25l.) Efektem tego była bramka, którą król strzelców ekstraklasy zdobył w 28. minucie. Koszmarny bład bramkarza przeciwników spowodował, że "Biała Gwiazda" prowadziła do przerwy 1:0.

Bliska gra przy przeciwniku w pierwszej części gry sprawiła, że wiślacy osłabli w drugiej połowie. Mimo zmian dokonanych przez trenera Macieja Skorżę. Drużyna mistrzów Polski słabła z minuty na minutę. Groźne sytucje mnożyły się pod bramką Mariusza Pawełka. Aż wreszcie po zdobyciu prowadzenia przez Beitar krakowanie zaczeli rządzić sobie coraz gorzej. Szczytem nieporadności i głupoty była czerwona kartka dla Marka Zieńczuka.

W koń cowych minutach meczu Andrzej Niedzielan i Mauro Cantoro mieli dwie dogodne sytuacje, ale wynik nie uległ już zmianie. W Krakowie "Biała Gwiazda" musi zagrać znacznie mądrzej i przede wszystkim wygrać. Trudna sytuacja podopiecznych Macieja Skorży.

Beitar Jerozolima - Wisła Kraków 2:1 (0:1)
0:1 Paweł Brożek 28 min; 1:1 Aviram Baruchyan 61 min; 2:1 Aviram Baruchyan 79 min

Beitar: Tvrtko Kale - Cristian Alvarez, Tomer Ben-Yosef, Arik Benado, Yoav Ziv - Aviram Baruchyan, Derek Boateng, Idan Tal (46 min - Michael Zandberg), Dario Fernandez - Toto Tamuz (58 min - Barak Itzhaki), Sebastian Abreu

Wisła: Mariusz Pawełek - Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Cleber, Piotr Brożek - Rafał Boguski (81 min - Tomasz Dawidowski), Radosław Sobolewski, Tomas Jirsak (75 min - Wojciech Łobodziński), Mauro Cantoro, Marek Zieńczuk - Paweł Brożek (84 min - Andrzej Niedzielan)

Żółte kartki: Alvarez - Baszczyński, Zieńczuk
Czerwona kartka: Zieńczuk (88 min - druga żółta kartka)
Sędzia: Paolo Tagliavento (Włochy)
Widzów: 17 000