Stade de France przed meczem Francja - Islandia

i

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Wszystko jasne! Rosja będzie wściekła, mecz oficjalnie przeniesiony do Francji. Klamka zapadła

2022-02-25 10:50

Zgodnie z czwartkowymi doniesieniami zaplanowany na 28 maja finał Ligi Mistrzów nie odbędzie się w Sankt Petersburgu. W związku z agresją Rosji na Ukrainę UEFA zdecydowała o przeniesieniu decydującego starcia do Francji. Do starcia o najcenniejsze klubowe trofeum na świecie dojdzie na podparyskim Stade de France.

"Śledząc rozwój sytuacji między Rosją a Ukrainą w ostatnich 24 godzinach, prezydent UEFA zdecydował o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Wykonawczego na piątek 25 lutego na godz. 10, w celu oceny sytuacji i podjęcia wszystkich niezbędnych decyzji" - napisano w czwartkowym komunikacie UEFA.

Wstrząsający apel Usyka! Ukrainiec nie mógł stać bezczynnie i zdecydował się na odważny ruch

Według doniesień mediów głównym faworytem do przejęcia finału było Londyn. Choć dwie główne londyńskie areny piłkarskie były już zarezerwowane na 28 maja (na Wembley ma się odbyć finał baraży o awans do Premier League, a na stadionie Tottenhamu zaplanowany jest finał ligi rugby), to w grę miał wchodzić Stadion Olimpijski, z którego na co dzień korzysta West Ham United.

Ostatecznie jednak UEFA zdecydowała, że decydujące starcie Ligi Mistrzów zostanie rozegrane na podparyskim Stade de France. Stadion może pomieścić 80 tysięcy kibiców.

Piotr Zieliński o wojnie na Ukrainie. Reprezentant Polski nie zapomniał o koledze, ważne słowa o konflikcie

"UEFA pragnie podziękować prezydentowi Emmanuelowi Macronowi za jego osobiste wsparcie i zaangażowanie w przeniesienie meczu finałowego do Francji w czasie kryzysu. Wspólnie z rządem francuskim UEFA będzie w pełni wspierać wysiłki na rzecz zapewnienia pomocy dla piłkarzy i ich rodzin na Ukrainie, który stoją w obliczu straszliwego ludzkiego cierpienia" - czytamy w piątkowym oświadczeniu.

Sonda
Czy wojna na Ukrainie zagraża również Polsce?
Uchodźcy w Przemyślu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze