Zaledwie 40-letni reprezentant kraju NIE ŻYJE. Cierpiał na straszliwą chorobę

2020-06-28 16:11 JWa
Marian Cisovsky
Autor: East News Marian Cisovsky (z prawej)

Dramatyczne informacje dotarły do nas w niedzielę. Zaledwie 40-letni znany piłkarz Marian Cisovsky nie żyje. Były reprezentant Słowacji od dłuższego czasu zmagał się z nieuleczalną chorobą - stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS). W trakcie kariery ojczyznę reprezentował 15 razy. Miał żonę i trójkę dzieci.

Informacja o tym, że Marian Cisovsky nie żyje zszokowała piłkarskie środowisko na Słowacji. Choć powszechnie znany za naszą południową granicą piłkarz od dłuższego czasu walczył z nieuleczalnym ALS, to kibice żyli nadzieją, że jego walka potrwa znacznie dłużej. Niestety, w niedzielę podano informację, że 40-letni były reprezentant kraju nie żyje. Ojciec trójki dzieci w trakcie kariery 15-krotnie reprezentował swój kraj. W jednym z meczów rywalizował z Polakami. W listopadzie 2013 roku we Wrocławiu wystąpił w towarzyskim spotkaniu, które było debiutem Adama Nawałki w roli selekcjonera.

Legia pożegnała Radosława Majeckiego i powita Artura Boruca?

Super Sport 25.06

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Marian Cisovsky miał także możliwość poznania smaku występów w Lidze Mistrzów. Do klubowej elity dostał się wraz z Artmedią Petrzalka, z którą zdobył również mistrzostwo kraju. Podczas tej przygody udało mu się walczyć m.in. z gwiazdami FC Barcelona. W lidze słowackiej triumfował również jako zawodnik Interu Bratysława.

Epidemia koronawirusa w JEDNYM klubie! Wykryli ponad 20 zakażonych

Pod koniec kariery wyniósł się do Czech. Tam znalazł zatrudnienie w robiącej ogromne postępy Viktorii Pilzno. "Dziś jest najsmutniejszy dzień. Z ciężkim sercem musimy ogłosić, że odszedł na zawsze Marian Cisovsky" - napisano na Twitterze czeskiego klubu, z którym obrońca zdobył krajowe mistrzostwo.

Najnowsze