Robert Lewandowski

i

Autor: Tomasz Radzik SE Robert Lewandowski

Zaskakujące wiadomości przed galą Złotej Piłki. Lewandowski już może się cieszyć? Nikt tego się nie spodziewał

2021-11-29 18:21

Nadszedł długo wyczekiwany dzień przez wszystkich fanów piłki nożnej. W poniedziałkowy wieczór przyznana zostanie Złota Piłka 2021, a do samego końca nadzieję na jej zgarnięcie ma Robert Lewandowski. Tymczasem pojawiły się zaskakujące informacje, o których wcześniej było cicho. Czy polski napastnik już może się cieszyć z wyróżnienia?

O plebiscycie na zdobycie Złotej Piłki jak co roku mówiło się bardzo dużo. Robert Lewandowski był wielkim faworytem do zgarnięcia wyróżnienia w ubiegłym roku, ale wtedy na przeszkodzie stanęło odwołanie zabawy przez "France Football", który motywował wszystko kwestiami związanymi z wybuchem pandemii koronawirusa. Teraz wszystko wróciło do normy, a "Lewy" oczywiście wybrał się do Paryża, jako jeden z głównych faworytów do zdobycia nagrody.

ZOBACZ TEŻ: Dlatego Lewandowski powinien wygrać! Artur Wichniarek zdradza powody, nie ma wątpliwości

Nieustannie podnoszą się jednak głosy, że Polak ostatecznie przegra wyścig z Leo Messim, który w 2021 roku poprowadził reprezentację Argentyny do triumfu w Copa America. Tymczasem na kilka godzin przed galą poinformowano o stworzeniu dwóch specjalnych kategorii, w których przyznane zostaną nagrody. Mowa o klubie roku oraz napastniku roku. Natychmiastowo podniosły się głosy, że to drugie wyróżnienie będzie swoistym pocieszeniem dla Roberta Lewandowskiego.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę za rok 2021?

Jedno wydaje się niemalże pewne. Robert Lewandowski nie opuści Paryża w poniedziałkowy wieczór bez nagrody. A czy będzie ona najwyższą z możliwych i Polak zdobędzie Złotą Piłkę 2021? Tego oczywiście do samego końca nie można wykluczyć, ale jednak wydaje się, że snajperowi przypadnie wyłącznie swego rodzaju pocieszenie w postaci trofeum dla najlepszego napastnika kończącego się roku. Czas pokaże, które przypuszczenia okażą się właściwe.

Andrzej Wasilewski o konwencji WBC w Meksyku
Najnowsze