Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfrasport Zbigniew Boniek

Klarowne stanowisko

Zbigniew Boniek włożył kij w mrowisko. Stanął w kontrze do wielu kibiców, nie miał żadnych wątpliwości

2022-10-24 18:56

Kibice piłki nożnej w Polsce doskonale wiedzą, że Zbigniew Boniek nie boi się wyrażać własnego zdania. Wielokrotnie wywoływał przez to kontrowersje, ale były prezes PZPN i wybitny piłkarz się tym nie przejmuje. Na uwielbianym Twitterze ponownie włożył kij w mrowisko. Boniek stanął w kontrze do wielu kibiców i ekspertów, ale nie miał żadnych wątpliwości.

Boniek jest jedną z najbardziej wpływowych osób w polskiej piłce. Przez 9 lat sprawował stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej i wielu kibiców wciąż liczy się z jego zdaniem. Widać to m.in. po profilu na Twitterze, gdzie profil 66-latka obserwuje ponad 1,2 miliona użytkowników. Boniek pomimo wieku doskonale odnajduje się w realiach XXI wieku i chętnie korzysta z możliwości kontaktu ze światem za pośrednictwem tego medium. To w połączeniu z jego przebojowością daje czasem mieszankę wybuchową.

Zbigniew Boniek włożył kij w mrowisko. Stanął w kontrze do wielu kibiców

W przeszłości niejednokrotnie zdarzało się, że były prezes PZPN, a obecnie wiceprezydent UEFA, wzbudzał kontrowersje swoją opinią. To nie sprawiło jednak, że zrezygnował z takiej formy komunikacji, a internauci dalej mogą śledzić subiektywne oceny legendarnego piłkarza. Niemal codziennie zabiera on głos w różnych sprawach, najczęściej sportowych. I w poniedziałek, 24 października, ponownie zaskoczył wielu kibiców. Boniek postanowił skomentować słowa Christophe'a Galtiera, trenera Paris Saint-Germain, który powiedział, że "chyba każdy zgodzi się, że Leo Messi to najlepszy piłkarz w historii". Były piłkarz AS Roma i Juventusu odpowiedział na to zdanie niezwykle wymownie. "Nie..." - napisał na Twitterze i wywołał lawinę ripost.

"3 argumenty piłkarskie prezesie dlaczego nie?", "W takim razie kto?", "Sorry Panie Boniek ale to jest tak, jak z rekordami w pływaniu lub lekkoatletyce. Rekordy z lat 90. są już pobijane wielokrotnie. Przygotowanie fizyczne obecnych piłkarzy to przepaść, porównując ich nawet z tymi z lat 2000. Wachlarz zagrań, zwodów, strzałów powiększył się" - to kilka z komentarzy kibiców, którzy nie zgadzają się z oceną Bońka i przychylają się do opinii Galtiera. Znaleźli się też tacy, którzy przywoływali Cristiano Ronaldo. W poniższej galerii zobaczysz seksowne zdjęcia narzeczonej "CR7":

Sonda
Czy Leo Messi to najlepszy piłkarz w historii?
Jan Tomaszewski OCENIA POWOŁANIA Michniewicza!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze