Zdemolowali rywali w Lidze Mistrzów. Nie zaszkodził im brak trenera

2021-11-25 0:12
RB Lipsk
Autor: East News RB Lipsk

To był pokaz siły aktualnych wicemistrzów Niemiec. RB Lipsk rozgromił na wyjeździe Club Brugge 5:0, mimo problemów, które spotkały niemiecką drużynę w ostatnich dniach. Zespół z Lipska jest bliski zajęcia trzeciego miejsca w grupie i gry na wiosnę w Lidze Europy.

W klubie z Saksonii w ostatnich dniach więcej mówiło się o problemach zdrowotnych niż o samym meczu. Pozytywne wyniki testów na COVID -19 sprawiły, że do Belgii nie mógł pojechać węgierski bramkarz Peter Gulacsi oraz trener zespołu, Amerykanin Jesse Marsch. Na domiar złego pierwszy asystent trenera, Marco Kurth został odizolowany od drużyny, bo w jego rodzinie wykryto przypadek zakażenia koronawirusem. Przeciwko Brugge nie mogli zagrać również kontuzjowani rodacy Gulcsiego, Willy Orban i Dominik Szoboszlai, których zabrakło niedawno w meczu z Polską. W trybie awaryjnym drużynę z ławki poprowadził drugi z asystentów, Achim Holerbeizer, i zrobił to bezbłędnie. Wicemistrzowe Niemiec pokazali jak szeroką kadrą dysponują i dali lekcję futbolu mistrzom Belgii. Dominowali od początku i w ciągu pierwszej połowy zdemolowali swojego rywala, strzelając 4 gole (Forsberg 2 oraz Silva i Nkunku). W II połowie ten ostatni dołożył jeszcze jednego i RB Lipsk wygrał 5:0. Awaryjny trener pod koniec meczu dał szansę gry trzem 18-latkom. Dzięki wygranej Lipsk wyprzedził w tabeli drużynę z Bruggii i przed ostatnią kolejką, w której zagra u siebie z Manchesterem City ma większe szanse na zajęcie trzeciego miejsca, co zapewnia awans do fazy play-off w Lidze Europy. Bruggia w ostatnim meczu zagra w Paryżu z PSG.

Trener reprezentacji młodzieżowej Maciej Stolarczyk ma powody do optymizmu. Jest konkretny dowód na postęp zespołu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE