Leo Messi

Autor: East News Leo Messi

Złota Piłka 2019 WYNIKI. Messi przeszedł do historii

2019-12-02 21:59

Na to wydarzenie czekali kibice piłki nożnej na całym świecie. Plebiscyt Złotej Piłki co roku elektryzuje całe środowisko piłkarskie. Lionel Messi po raz szósty zdobył Złotą Piłkę. W przegranym polu pozostawił Virgila van Dijka i Cristiano Ronaldo. Robert Lewandowski został sklasyfikowany na dalekim ósmym miejscu.

Za nami gala Złotej Piłki 2019. W Theatre de Châtelet w Paryżu już po raz szósty najlepszym zawodnikiem został ogłoszony Lionel Messi. Zawodnik FC Barcelony ma za sobą świetny sezon. Poprowadził FC Barcelonę do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii a sam osiągnął fantastyczne wyniki strzelając dziesiątki bramek. Tym samym Argentyńczyk wyprzedził Cristiano Ronaldo. Obaj zawodnicy mieli wcześniej po pięć statuetek. Portugalczyk nie pojawił się w Paryżu a w tegorocznej klasyfikacji zdobył trzecie miejsce. Na podium znalazł się też Virgil van Dijk. Polscy kibice nie są jednak usatysfakcjonowani. Robert Lewandowski nie jechał do Paryża jako jeden z faworytów, lecz dalekie ósme miejsce w żaden sposób nie zadowala jego fanów. Można by rzec, że jest sporym zaskoczeniem. Tegoroczne statystyki Lewandowskiego są fantastyczne i miejsce blisko podium po prostu się mu należało.

10. Riyad Mahrez

Plebiscyt Złotej Piłki odbywa się od 1956 roku. Pomysłodawcą konkursu był szef "France Football" - Gabriel Hanot a jej pierwszym laureatem został grający wówczas dla Blackpool - Stanley Matthews. Początkowo wśród kandydatów do zdobycia nagrody brani byli pod uwagę tylko zawodnicy pochodzący z Europy. Przepisy zmieniły się dopiero w 1995 roku. Od tego czasu zdobywcą Złotej Piłki może zostać wybrany piłkarz z całego świata. Pierwszym laureatem spoza Europy był George Weah.