Złota Piłka 2019 WYNIKI. Messi przeszedł do historii

2019-12-02 21:59 KG
Leo Messi
Autor: East News Leo Messi

Na to wydarzenie czekali kibice piłki nożnej na całym świecie. Plebiscyt Złotej Piłki co roku elektryzuje całe środowisko piłkarskie. Lionel Messi po raz szósty zdobył Złotą Piłkę. W przegranym polu pozostawił Virgila van Dijka i Cristiano Ronaldo. Robert Lewandowski został sklasyfikowany na dalekim ósmym miejscu.

Za nami gala Złotej Piłki 2019. W Theatre de Châtelet w Paryżu już po raz szósty najlepszym zawodnikiem został ogłoszony Lionel Messi. Zawodnik FC Barcelony ma za sobą świetny sezon. Poprowadził FC Barcelonę do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii a sam osiągnął fantastyczne wyniki strzelając dziesiątki bramek. Tym samym Argentyńczyk wyprzedził Cristiano Ronaldo. Obaj zawodnicy mieli wcześniej po pięć statuetek. Portugalczyk nie pojawił się w Paryżu a w tegorocznej klasyfikacji zdobył trzecie miejsce. Na podium znalazł się też Virgil van Dijk. Polscy kibice nie są jednak usatysfakcjonowani. Robert Lewandowski nie jechał do Paryża jako jeden z faworytów, lecz dalekie ósme miejsce w żaden sposób nie zadowala jego fanów. Można by rzec, że jest sporym zaskoczeniem. Tegoroczne statystyki Lewandowskiego są fantastyczne i miejsce blisko podium po prostu się mu należało.

KLASYFIKACJA ZŁOTEJ PIŁKI 2019

1. LIONEL MESSI

2. Virgil van Dijk

3. Cristiano Ronaldo

4. Sadio Mane

5. Mohamed Salah

6. Kylian Mbappe

7. Alisson

8. Robert Lewandowski

9. Bernardo Silva

10. Riyad MahrezPlebiscyt Złotej Piłki odbywa się od 1956 roku. Pomysłodawcą konkursu był szef "France Football" - Gabriel Hanot a jej pierwszym laureatem został grający wówczas dla Blackpool - Stanley Matthews. Początkowo wśród kandydatów do zdobycia nagrody brani byli pod uwagę tylko zawodnicy pochodzący z Europy. Przepisy zmieniły się dopiero w 1995 roku. Od tego czasu zdobywcą Złotej Piłki może zostać wybrany piłkarz z całego świata. Pierwszym laureatem spoza Europy był George Weah.

Najnowsze