Dariusz Dziekanowski, Czesław Michniewicz

i

Autor: Artur Hojny/Super Express

Michniewicz pod ostrzałem

Były reprezentant wyśmiewa pomysły Michniewicza. Kolejny raz uderzył w selekcjonera, mocny zarzut

2022-10-24 12:07

Czesław Michniewicz przygotowuje reprezentację Polski do mistrzostw świata w Katarze, które rozpoczną się już za niespełna miesiąc. Wielu fanów żyje nadzieją, że Biało-Czerwoni zaprezentują się lepiej niż na mistrzostwach Europy i przynajmniej wyjdą z grupy. W Polsce nie brakuje jednak przeciwników Michniewicza, a jednym z nich z pewnością jest Dariusz Dziekanowski, który krytykował już wiele posunięć selekcjonera i nie inaczej jest tym razem. Ma wobec niego także poważny zarzut.

Czesław Michniewicz ma już tylko niespełna miesiąc na przygotowanie reprezentacji Polski na mundial w Katarze. Oczywiście, nie chodzi tu o trenowanie z drużyną, bo piłkarze wciąż są w klubach, ale przygotowanie odpowiedniej taktyki na każdego rywala, różnych scenariuszy spotkań i podział zadań dla zawodników. A także ich odpowiedni dobór, ponieważ Michniewicz do tej pory ogłosił jedynie szeroką kadrę 47 piłkarzy, z których dopiero wybierze tych, którzy pojadą. Większość jest już raczej znana, jednak wybór kilku tych, którzy mogą stać się kluczowym momencie wartością dodaną, także będzie ważny. Obecnie selekcjoner postanowił zrobić niezwykle interesującą rzecz – spotyka się z selekcjonerami, którzy w przeszłości prowadzili polską drużynę na wielkich imprezach i szuka natchnienia na nadchodzący turniej. Ten pomysł spotkał się jednak ze sporą krytyką Dariusza Dziekanowskiego, który nie jest, delikatnie mówiąc, zwolennikiem obecnego selekcjonera.

Dziekanowski znów uderza w Michniewicza. Oberwał za spotkania z poprzednikami

Dariusz Dziekanowski już nie raz krytykował działania Czesława Michniewicza, niedawno negatywnie ocenił nawet niektóre powołania do szerokiej kadry na mundial. Teraz ostro ocenił pomysł spotkań z byłymi selekcjonerami. – Nie wiem, jakich nowych doświadczeń chce nabrać, być może tylko porozmawiać o atmosferze panującej na mistrzostwach świata, ale na pewno dobrze się to sprzeda w mediach społecznościowych. Uważam jednak, że w tej chwili najpilniejszą kwestią powinna być sytuacja niektórych podstawowych zawodników naszej kadry – napisał Dziekanowski w materiale na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Tym samym Dziekanowski zarzuca Michniewiczowi, że ten tylko traci czas na spotkania, które nie dadzą wymiernego efektu. Jego zdaniem selekcjoner powinien większą uwagę przywiązać do wyboru ostatecznej kadry, którą będzie musiał ogłosić 10 listopada. – Rozmowy z trenerem Antonim Piechniczkiem, Pawłem Janasem czy Franciszkiem Smudą raczej nie pomogą rozwiązać zagadek – dodaje były reprezentant Polski.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze