Siergiej Juran

i

Autor: Forum

Zaskakujące słowa

Czesław Michniewicz i jego reprezentanci zostali zmieszani z błotem. Odsiecz przyszła z najmniej oczekiwanej strony

2022-12-03 13:27

Choć reprezentacja Polski awansowała ostatecznie do 1/8 finału mistrzostw świata, Czesław Michniewicz i jego piłkarze nie mają najlepszej prasy. Biało-czerwonym wypomina się przede wszystkim defensywną i niezbyt przyjemną dla oka grę. Słowa wsparcia przyszły jednak z najmniej oczekiwanej strony. Naszą kadrę wziął bowiem w obronę… jeden z rosyjskich szkoleniowców.

Polska na MŚ w Katarze

Reprezentacja Polski katarski mundial rozpoczęła od bezbramkowego remisu z Meksykiem. Po zwycięstwie 2:0 nad Arabią Saudyjską biało-czerwoni zasiedli na fotelu lidera grupy C i mieli świadomość, że nawet nikła porażka z Argentyną może dać nam awans. I tak właśnie się stało. Podopieczni Czesława Michniewicza ulegli „Albicelestes” 0:2, ale dzięki odpowiedniemu rezultatowi meczu Arabia Saudyjska – Meksyk (1:2), awansowali do 1/8 finału. Grupę C z 6 pkt wygrali Argentyńczycy. Polska z 4 pkt zajęła drugie miejsce, wyprzedzając „El Tri” jedynie dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Rywalem naszej drużyny w walce o ćwierćfinał będą obecni mistrzowie świata – Francuzi.

Selekcjoner Francuzów zaskoczył opinią o reprezentacji Polski. Wymowne słowa, zwrócił uwagę na jeden szczególny aspekt

Na Michniewicza i jego kadrę spływa ogromna fala krytyki

Niezbyt okazały sposób awansu do 1/8 finału i toporny styl spowodowały, że Czesław Michniewicz i jego piłkarze nie mają w ostatnich dniach najlepszej prasy. Szczególne używanie mają zagraniczni dziennikarze, którzy po meczu z Argentyną nie szczędzili naszej kadrze cierpkich słów. „Żenująca Polska nie miała szacunku dla piłki nożnej", „Haniebny awans. Nie wiadomo, czy ktokolwiek pamięta inny zespół, który awansował, robiąc tak niewiele i grając tak, żeby nie grać" – to tylko niektóre z ich opinii.

Polska może liczyć na wyjątkowe wsparcie z Francją! Szokująca deklaracja prosto z Kataru, ściany będą nam sprzyjać?

Zaskakująca opinia rosyjskiego trenera

Co ciekawe, słowa wsparcia dla naszej reprezentacji nadeszły z najmniej oczekiwanego kierunku. Biało-czerwonych wziął bowiem w obronę rosyjski szkoleniowiec Siergiej Juran. - Jeśli ruszyliby na bramkę Argentyny, to na pewno straciliby trzy, cztery, a może nawet i pięć bramek i w play-off zagraliby Meksykanie – powiedział. - Z pragmatycznego punktu widzenia, ich strategia zadziałała. Przegrali, ale z odpowiednim wynikiem. Z punktu widzenia kibica, Polacy nie grali widowiskowo. Trzeba jednak pamiętać, że dla trenera najważniejszy jest rezultat. Jeśli nie masz wystarczającej liczby graczy zdolnych do gry w ataku, musisz inaczej zbudować taktykę. Myślę, że mentor Polaków, Michniewicz, wyszedł właśnie z takiego założenia. Celem było wyjście z grupy. Spełnił go. Gra do zapomnienia, ale wynik pozostaje. Nudy? Ale chociaż grają dalej – podkreślił następnie.

Kluczowy piłkarz reprezentacji Polski wykuruje się na mecz z Francją? Znakomite informacje przed meczem 1/8 finału MŚ

Siergiej Juran – sylwetka

Siergiej Juran jest byłym rosyjskim piłkarzem ukraińskiego pochodzenia. Podczas czynnej kariery grał m.in. w Dynamie Kijów, Benfice, FC Porto czy Spartaku Moskwa. Ma na swoim koncie także występy w reprezentacjach: 13 w ZSRR oraz 25 w rosyjskiej. Po zawieszeniu butów na kołku zajął się pracą trenerską. Prowadził takie zespoły jak m.in. Szynnik Jarosław, FK Chimki Moskwa, Sibir Nowosybirsk czy Mika Erywań. Od sierpnia 2022 roku pozostaje bez pracy.

Sonda
Czy Polska wygra z Francją?
Wojciech Szczęsny nie wytrzymał po awansie! Polały się łzy

QUIZ: Dariusz Szpakowski kończy karierę. Ile o nim wiesz?

Pytanie 1 z 13
Który mundial jako pierwszy skomentował Dariusz Szpakowski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze