Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Cyfrasport Grzegorz Krychowiak

Radość Krychy

Grzegorz Krychowiak: Jesteśmy zadowoleni. Każdy by to wziął w ciemno

2022-12-03 15:15

Reprezentacja Polski wypełniła zadanie, jakim był awans do 1/8 finału mistrzostw świata, ale kibice psioczą na styl gry drużyny Czesława Michniewicza. I trudno się im dziwić, od patrzenia na reprezentację podczas mundialu w Katarze bolą zęby. Grzegorz Krychowiak i inni kadrowicze powtarzają jednak, że najważniejszy jest awans do 1/8 finału. Mecz 1/8 finału mistrzostw świata Polska - Francja już w niedzielę o godzinie 16:00.

Polska - Francja. Grzegorz Krychowiak: Cieszymy się tym mundialem

W meczu z Argentyną (0:2) reprezentacja Polski była tylko tłem dla kapitalnie prezentujących się zawodników z Ameryki Południowej. Biało-czerwoni awansowali, ale ogromny niesmak pozostał. Zawodnicy zdają sobie sprawę, że zagrali słabo.

- Trener mówił, że brakowało nam zimnej krwi i spokoju w wyprowadzaniu akcji. Naprzeciwko nas było mnóstwo talentu i jakości, ale to oznacza, że przeciwnik dużo nie biega. Było widać możliwość, żeby pograć, ale zabrakło tego i dlatego tak ciężko się grało – podkreśla Grzegorz Krychowiak, który jednak mocno dodaje, że przeważa radość z awansu. - My się bardzo cieszymy tym mundialem. Jeśli ktoś by powiedział przed tym turniejem, że uda nam się to zrealizować w takim stylu, to każdy by to wziął w ciemno. Jesteśmy bardzo z tego powodu zadowoleni – zaznacza.

Teraz czas na Francję, którą Krychowiak bardzo dobrze zna. Piłkarz Al Szabab Rijad jest dobrej myśli. - Francja to bardzo podobny poziom co Argentyna. Wiemy, co musimy poprawić. Wiemy, że nie możemy walczyć i biegać przed 90 minut. Musimy wyprowadzać ataki, utrzymywać się więcej przy piłce. Miejmy nadzieję, że wyciągniemy z tego spotkania wnioski i z Francją będzie to zupełnie inny mecz – kończy Krychowiak.

Kibice na plaży w Katarze: Brakuje nam piwa!
Sonda
Czy Polska ma szansę wygrać z Francją?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze