Filip Mladenović, Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Filip Mladenović

MŚ 2022

Jedno marzenie Filip Mladenović już spełnił. Kolejne wyzwanie przed gwiazdą Legii na mundialu

2022-11-27 14:36

Filip Mladenović (31 l.) pełen nadziei wyjeżdżał z reprezentacją Serbii na mundial w Katarze. Jedno z marzeń już spełnił, bo zagrał w meczu z Brazylią. Teraz będzie chciał poczuć smak wygranej. 28 listopada Serbia zmierzy się z Kamerunem. To kolejne wyzwanie przed gwiazdą Legii.

Selekcjoner Dragan Stojković postawił na obrońcę Legii wyjściowym składzie w spotkaniu z Brazylią, bo wypadł Filip Kostić. Wprawdzie Serbowie przegrali 0:2, ale Mladenović zagrał poprawnie. Po godzinie gry został zmieniony, ale nie można mieć zastrzeżeń do jego występu. Przed wyjazdem na mundial zdradził, że chciałby sprawdzić się na tle Neymara. Cel zrealizował. Jednak na tym nie kończą się jego marzenia. - Jestem ambitny i chcę dostać swoją szansę. Sama obecność to świetna sprawa i spełnienie marzeń, ale na tym nie zamierzam się zatrzymać - tłumaczył ostatnio w rozmowie z oficjalną stroną Legii.

Teraz przed Serbią mecz z Kamerunem, który będzie kluczowy dla tego zespołu w kontekście wywalczenia przepustki do fazy pucharowej. Na koniec zmagań grupowych rywalem serbskiej kadry będzie Szwajcaria. - Wyjście z grupy będzie pierwszym naszym celem - zapowiadał Serb. - To największy możliwy turniej, ale jeżeli jesteś dobrze przygotowany, masz ułożony zespół, to spoglądasz wysoko. Chcemy przełożyć naszą ciężką pracę na mistrzostwa świata w Katarze i być tam jak najdłużej - podkreślał Mladenović.

Sonda
Czy Polacy wyjdą z grupy na Mundialu w Katarze?
Najnowsze