Katar 2022

i

Autor: AP PHOTO Katar 2022

Zmiany tuż przed MŚ

Kuriozalny obrót spraw przed mundialem w Katarze. Kibice mogą być wściekli, organizatorzy postawili na swoim

2022-11-18 16:06

Napięcie związane z rozpoczynającym się w niedziele mundialem powoli rośnie. Większość reprezentacji jest już w Katarze i na Bliski Wschód pomału przybywają kolejni kibice. Ci w piątek dostali bardzo złe informacje, dotyczące zaopatrzenia na stadionie. Tuż przed startem mistrzostw świata władze Kataru zakazały bowiem sprzedaży piwa na obiektach piłkarskich.

Meczem Kataru z Ekwadorem rozpoczną się mistrzostwa świata w 2022 roku. Turniej ten pod wieloma względami będzie wyjątkowy, ale ta wyjątkowość nie zawsze ma wydźwięk pozytywny. Kibice, którzy zdecydowali się udać na mecze swoich ukochanych drużyn, muszą pamiętać o wielu zakazach, jakie obowiązują w Katarze. W innym przypadku mogą wpaść w duże problemy.

Brak piwa na meczach w Katarze. Zmiana tuż przed mundialem

Zasady dotyczą między innymi spożywania alkoholu. Przesadzenie z napojami "wyskokowymi" może pociągnąć do poważnych konsekwencji. W dodatku w Katarze nie zawsze można dostać mocniejsze trunki od ręki. Co jednak najgorsze dla wielu kibiców, tuż przed mistrzostwami świata okazało się, że fani nie będą mogli nabyć piwa na stadionach.

Jeszcze do piątku zasady były inne. Władze Kataru zgodziły się, aby złocisty napój sprzedawany był w półlitrowych kuflach. Piwo mogły nabyć osoby, które ukończyły 21. rok życia, a jeden klient mógł kupić maksymalnie cztery kufle. W piątek urzędnicy zdecydowali jednak, że i z takimi zasadami piwo w okolicach stadionu nie będzie sprzedawane. Zagraniczne media informują, że w sprzedaży będą jedynie napoje bezalkoholowe. To również duże problemy dla samej FIFA, która podpisała wart 75 mln dolarów kontrakt z marką Budweiser. Ale organizacji w tym przypadku żal najmniej...

Sonda
Czy Polacy wyjdą z grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
Tyle kosztuje kebab w Katarze. Tanio nie jest
Najnowsze